JP Morgan CEO’su Lori Beer: Blockchain Mevcut Teknolojiyi Değiştirecek

JP Morgan CEO’su Lori Beer: Blockchain Mevcut Teknolojiyi Değiştirecek

Paylaş
JP Morgan CEO’su Lori Beer: Blockchain Mevcut Teknolojiyi Değiştirecek

Buenos Aires’teki bir basın toplantısında, Arjantinli web sitesi Cripto247’nin 23 Ağustos’ta yayınladığı bir habere göre, JP Morgan CEO’su Lori Beer Blockchain’in birkaç yıl içinde mevcut teknolojinin yerini alacağını söyledi.

Blockchain‘in daha büyük ve daha geniş bir kullanımını göreceğiz. Blockchain birkaç yıl içinde mevcut teknolojinin yerini alacaktır, bugün sadece mevcut olanla birlikte var olur” dedi.

Beer, Cripto247’ye, JP Morgan’ın ödeme sürecini basitleştirmek ve müşterilerin KYC (Müşteri Bilgilerini Tanıyın) politikasıyla ilgili bilgileri depolamak için Blockchain teknolojisini kullandığını açıkladı.

Blockchain teknolojisinin kara paranın aklanmasının önlenmesine yardımcı olduğunu ekledi. Beer, banka tarafından blok zincir teknolojisinin kullanımını şöyle açıkladı:

“Şu anda birçok yolu takip ediyoruz. Ethereum‘a dayanan açık kodlu bir Blockchain icat ettik. Gerçek Blockchain teknolojisi henüz ihtiyacımız olan gizlilik ve ölçeklenebilirlik ile ilgili sorunları çözmemiştir. Hyperledger ve Enterprise Ethereum Alliance ile bağlantılıyız. Bu teknolojinin iş dünyasında uygulanması, teknolojinin kendisinden daha önemlidir. Sadece maliyet düşürme için değil, aynı zamanda yeni ürünler geliştirme fırsatları için de bakıyoruz” dedi.

Beer ayrıca JP Morgan’ın kripto para satın alma pozisyonu hakkında da sorulan sorulara yanıt verdi. Bankanın yalnızca düzenlenmiş olanı desteklediğini ve sanal paralarla “var olanı değerlendiren” uzmanların olduğunu açıkladı. İlk Para Teklifleri (ICO) ile ilgili kurumsal konum sorulduğunda ise Beer yanıt vermemeyi tercih etti.

Mayıs ayında JP Morgan Chase, banka içinde ve bankalar arası yerleşimlerde kullanılabilecek blokta çalışan eşler arası ödeme ağı için bir patent başvurusunda bulundu. Patent başvurusu, denetim izinin gerçek “altın kopyasını” saklamak için güvenilir bir üçüncü tarafa güvenmek zorunda kalmadan, ödemeleri gerçek zamanlı olarak işlemek için dağıtılmış bir defter kullanma yöntemini öneriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap