JP Morgan, Bitcoin’e yatırım yapma imkanı verecek

JP Morgan, Bitcoin’e yatırım yapma imkanı verecek

Paylaş
Uzman Coin: JP Morgan, Bitcoin’e yatırım yapma imkanı verecek

ABD ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan, müşterilerine Bitcoin’e yatırım yapma imkanı sağlayacak. Banka, belirli seviyedeki müşterilerine aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunacak.

Yatırımı altında 3 trilyon dolarlık varlık bulunan bankanın Bitcoin fonunu yaz aylarında çıkarmasının beklendiği iddia ediliyor. CoinD,,esk’in ismini vermediği bir kaynağına dayandırdığı haberine göre banka ayrıca saklama hizmetini de, teknoloji ve finansal hizmet sağlayıcısı NYDIG’den alacak.

Bilindiği üzere kripto para yönetim şirketi Galaxy Digital ve NYDIG şu anda bir başka dev yatırım bankası Morgan Stanley müşterilerine de Bitcoin fonu hizmeti sağlıyor.

Bu hamle, banka açısından önemli bir kırılma noktasını da temsil ediyor. Banka CEO’su Jamie Dimon, 2017 yılında en büyük kripto para için “dolandırıcılık” yorumunu yapmış ve şirketin herhangi bir çalışanının Bitcoin ile ilgili bir işlem yaptığını öğrenmesi halinde o kişiyi kovacağını açıklamıştı.

Dimon, “Eğer Bitcoin’i alacak kadar aptalsanız, bunun bedelini bir gün ödersiniz” demişti.

Banka, ilk kripto bağlantılı yatırım ürünlerini Mart ayında MicroStrategy ve Riot Blockchain şirketlerinin performansına bağlı olan yapılandırılmış bir tahvil sunarak başlatmıştı. Yeni ürün ise direkt olarak Bitcoin’in performansına bağlı olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap