John McAfee hapishaneden yazdı: Elimde hiçbir şeyim kalmadı

John McAfee hapishaneden yazdı: Elimde hiçbir şeyim kalmadı

Paylaş
John McAfee hapishaneden yazdı: Elimde hiçbir şeyim kalmadı

Ekim ayında İspanya’da vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık iddialarıyla tutuklanan ve şu anda hala hapishanede olan ünlü yazılımcı John McAfee kaldığı hapishaneden tweet’ler atmaya devam ediyor.

“Elimde hiçbir şeyim kalmadı”

ABD’nin iadesini istediği McAfee TSİ gece yarısı attığı tweet’te, ABD’li yetkililerin kendisinin hala kripto para sakladığını düşündüklerini ancak şu an hiçbir şeyi kalmadığını belirtti:

“Keşke saklasaydım ancak birçoğu McAfee ekibinin içinde dağıldı gitti. Bana inanmanız gerekmiyor. Oradan kalan varlıklarıma da otoriteler tarafından alıkonuldu. Arkadaşlarım, korktukları için benimle görüşmüyorlar. Elimde hiçbir şeyim kalmadı ancak hiçbir pişmanlığım da yok”

10 milyon dolardan daha fazla gelir

McAfee, özellikle 2017 boğa sezonunda büyük şöhrete kavuşmuş ve attığı tweet’lerden sonra yorum yaptığı kripto paralar çok büyük yükselişler kaydetmişti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ise, ünlü yazılımcının token projelerinden ve ICO’lardan övgüler karşılığında para aldığını iddia etmişti. ABD Adalet Bakanlığı da bu iddialar üzerine dava açmıştı. McAfee’nin bu şekilde 10 milyon dolardan daha fazla gelir elde ettiği iddia ediliyordu.

McAfee bir süre ABD dışında bazı adalarda yaşamını sürdürmüş ancak kripto para yorumlarına devam etmişti. 75 yaşındaki yatırımcı bir dönem, gizlilik özellikli kendi kripto parası olan Ghost’u çıkamrıştı ancak proje içindeki sorunlar sebebiyle bu kripto parada da büyük çöküş yaşanmıştı.

McAfee, İspanya’da havaalanında tutuklandığında İstanbul’daki bir konferansa katılmak üzere uçağa biniyordu.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap