Jason Bloomberg’den Ripple’a Ağır İtham

Jason Bloomberg’den Ripple’a Ağır İtham

Paylaş
Jason Bloomberg’den Ripple’a Ağır İtham

Formes dergisinin ünlü yazarlarından olan Jason Bloomberg, Ripple hakkında çok ağır sözler sarfetti. Bloomberg Ripple için dolandırıcılık projesi yakıştırmasını yaptı. Jason Bloomberg Ripple’ın çalışma şeklinin pump and dump olduğunu iddia etti. Yani XRP’yi olumlu haberler ile yatırımcıların alması sağlanıyor daha sonra XRP üst limite ulaştığı zamanda elden çıkarılıyor. Bloomberg yaptığı açıklamada Ripple’ın kıymetini arttırmak için pek çok yol denediğini de açıkladı.

Jason Bloomberg Ripple’ın kendini XRP’den soyutlamasını ise dolandırıcılığın ilk örneği olarak gördü. Ripple’da bulunan tokenların kendilerinin değil de bağımsız bir topluluk tarafından basıldığını açıkladı. Ripple, XRP’leri bir ekipten hediye aldığını ve bunun sonucunda XRP tokenlarının ciddi bir kısmının Ripple’a ait olduğunu vurguladı. Bloomberg ayrıca Ripple’ın elinde bu kadar XRP varken halen XRP’nin gelişememesini ise yadırgadı.

Jason Bloomberg’in açıklamaları bunlarla da sınırlı değil. Bloomberg yaptığı açıklamanın devamında ise Ripple’ın parayla yandaş topladığına dikkat çekti. İddiaya göre Ripple, birçok bankaya para vererek kendileri hakkında olumlu konuşmasını istemiş.

Jason Bloomberg’in bu iddiaları birçok sosyal medya platformunda yayınlandı. Bloomberg’in bu açıklamalarına ise çok sayıda tepki geldi. Özellikle Reddit platformunda bulunan kullanıcılar Bloomberg için ‘bilgisiz’ yakıştırmasında bulundu. Reddit kullanıcıları Bloomberg’in bilgisiz olduğunu ve Ripple’ın mevcut teknolojisi hakkında herhangi bir malumatının olmadığını belirtti. Hatta bazı Reddit kullanıcısı daha da ileri giderek Jason Bloomberg için ‘Zır cahil’ ifadesini kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap