Japonya’nın Yeni Finansal Hizmetler Dairesi Şefi Kripto Sanayi Büyümesini Destekliyor

Japonya’nın Yeni Finansal Hizmetler Dairesi Şefi Kripto Sanayi Büyümesini Destekliyor

Paylaş
Japonya’nın Yeni Finansal Hizmetler Dairesi Şefi Kripto Sanayi Büyümesini Destekliyor

Japonya’nın ana mali düzenleyicisinin yeni başkanı, yurt içi kripto para birimi sektörünün büyümesi için “aşırı” düzenlemeyi devre dışı bırakırken destek verdi.

Yurtiçi kripto sektörünü özendirecek ifadelerde, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’nin (FSA) yeni atanan komiseri Toshihide Endo, Reuters’e verdiği demeçte, otoritenin kısıtlayıcı olmaksızın sektörde yeniliği teşvik ederken tüketicileri korumak arasında kripto borsalarla “bir denge kurmayı” hedeflediğini söyledi. cryptocurrency exchange’lerini hedefleyen politikalar.

Düzenleme şefi Reuters’e şunları söyledi:

“Kripto para birimi sektörünü aşırı frenlemek gibi bir niyetimiz yok. Uygun düzenlemelerle büyümeyi görmek istiyoruz ”dedi.

Japonya, ulusal lisans programı kapsamında kripto para birimi borsasını düzenlerken yasal bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin gibi kripto-para birimlerini tanıyan yasaları yürürlüğe koyan ilk ülke haline gelmek suretiyle, dünyanın büyük ekonomileri arasında proaktif bir öncü olmuştur.

Daha önce, FSA, Çin ve Güney Kore gibi bölgelerde kaybettikten sonra, Blockchain ve Fintech gibi yeni teknolojilere, teknoloji dostu bir yaklaşım getiren ajansın en uzun soluklu şefi Nobuchika Mori tarafından yönetildi. CCN’nin yazarı Joseph Young, “Japonya’nın ileri görüşlü yaklaşımı ve FSA’nın geri kalanı Japonya’nın dünyanın en büyük kripto döviz piyasasına dönüşmesini sağladı ve ABD ve Güney Kore’yi kolayca geçti” dedi. Ve Morinin başarı grafiğinin aşağıya döndüğünü açıkladı.

Çin ve Kore’de nakit para olmadan yapılan ödemelerin kabul oranı %50 den fazlayken, Japonya’da bu oran %19 civarlarında. FSA ve Japonya’nın Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı (METI), son bir yıl içinde% 40’lık bir benimseme oranını hedefleyen nakitsiz ödemeleri teşvik etmek için geçen yıl bir FinTech büyüme stratejisi başlattı.

Bu yılın başlarında, Tokyo merkezli kripto borsası Coincheck’ten 530 Milyon dolar değerinde kripto para çalındı. FSA, incelemelerin spot kontrolleri, iş askıya alma emirleri ve hatta bir kripto-para birimi borsası için bir başvurunun reddedilmesiyle sektördeki incelemesini hızlandırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap