Japonya’dan katı vergi önlemi: Cardano (ADA) yatırımcıları takipte

Japonya’dan katı vergi önlemi: Cardano (ADA) yatırımcıları takipte

Paylaş
Uzman Coin: Japonya’dan katı vergi önlemi: Cardano (ADA) yatırımcıları takipte

Kripto paraların 2021 yılında büyük kalabalıklar tarafından ilgi görmesi devletlerin de ciddi regülasyon adımları atmasına sebep olurken, bu konudaki en sert ülkelerden biri olan Japonya’dan vergi konusunda daha katı önlemler geleceği belirtiliyor.

Japonya’nın Ethereum’u ADA…

Özellikle Japon kripto para topluluğunun en çok trade ettiği varlıklardan biri olan ve “Japonya’nın Ethereum’u” olarak görülen Cardano (ADA) işlemleri konusunda onlarca kişinin vergi ödememe suçuyla karşı karşıya olduğu iddia edildi. Çin medyasından Wu Blockchain’in aktardığına göre, beyan edilmeyen meblağ 1.4 milyar Japon yeni’ne yaklaşık (13 milyon dolar) ulaştı. ADA işlemlerinde ödenmeyen vergi miktarının da 670 milyon Japon yeni’ne çıktığı belirtildi. Haberde ayrıca vergi makamlarının takibi sürdürecekleri ve önlemleri de sertleştirecekleri yazıldı.

ADA, Japon kripto para yatırımcılarının en çok tercih ettiği coin’lerden biri olsa da kullanıcılar 3. en büyük kripto parayı Japonya dışındaki borsalardan alabiliyordu. Ülkede regülasyonların çok sert olması, borsaların kripto paralrı listelemesindeki en büyük engellerden olduğu için ADA, daha çok diğer global borsalardan alınıyordu. Japonya merkezli kripto para borsası Bitpoint de Cardano’yu Ağustos ayı sonunda listelemiş ve bu durum ülked emedyasında “Cardano artık Japonya’da” başlıklarıyla duyurulmuştu.

Japonya ayrıca kripto para işlemlerini takip etmek için önemli sistemlerden biri olan Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) Seyahat Kuralı’nı da kripto para endüstrisi için 2022’den itibaren uygulamaya başlayacağını açıklamıştı. Ülkede CBDC çalışmaları da devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap