Japonya: Piyasalarda İstikrar Sağlamaya Çalışıyoruz

Japonya: Piyasalarda İstikrar Sağlamaya Çalışıyoruz

Paylaş
Japonya: Piyasalarda İstikrar Sağlamaya Çalışıyoruz

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, ekonomik sorunları çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

“İstikrarı Sağlayacağız”

Reuters’ın haberine göre Japonya Merkez Bankası Başkanı Kuroda, Corona Virüs’ün ekonomik etkileriyle ilgili bir açıklama yaptı. Kuroda’nın açıklamalarına göre Japonya, ekonomide istikrarı sağlamak için gereken adımları atacak.

Küresel piyasalardan birkaç trilyon dolar silinmişken merkez bankaları bu durumla nasıl başa çıkacaklarını çözmeye çalışıyorlar. Kuroda’nın açıklamalarına göre Japonya Merkez Bankası’nın başlıca amacı piyasaya istikrar getirmek ve likidite sağlamak olacak:

Japonya Merkez Bankası olarak (Corona Virüsü ile ilgili gelişmeleri) yakından takip edeceğiz. Bu sırada bazı piyasa işlemleriyle piyasaya istikrar ve likidite getireceğiz.

Buna benzer açıklamaları bundan çok kısa bir süre önce ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’den de duyduk. Powell, Corona Virüsü’nün ekonomik risklerine değinerek Fed’in bu sorunu çözmek için gerekli adımları atacağını söylemişti. Reuters’ın haberine göre Japonya ve ABD merkez bankaları bu amaç doğrultusunda işbirliği yapmaya da başladılar.

Bitcoin’i Etkiler mi?

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, kısa süre önce BTC fiyatının niye düştüğüyle ilgili bir açıklama yaptı.

Novogratz’e göre küresel piyasalar artık o kadar kötü bir hal aldılar ki insanlar paralarını artık Bitcoin’e veya altına aktarmıyorlar. Yatırımcıların bu aşamada düşündükleri tek şey daha fazla zarar etmemek için paralarını piyasadan çıkarmak.

Novogratz’in tespiti doğruysa küresel piyasaların normal seyrine dönmesi Bitcoin fiyatının da yeniden yükselişe geçmesini sağlayabilir. Ancak piyasaların bu kadar dengesiz olduğu bir dönemde kesin bir yorum yapmak elbette mümkün değil.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap