Japonya Kripto Listesi Yayınlıyor: Bu 17 Altcoin Var!

Japonya Kripto Listesi Yayınlıyor: Bu 17 Altcoin Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Japonya Kripto Listesi Yayınlıyor: Bu 17 Altcoin Var!

Japon Bitcoin ve altcoin para borsalarının, yeni kripto para birimlerini listeleme sürecini basitleştirmeyi planlayarak yabancı kripto ticaret platformlarıyla rekabeti artırmak için hareket ettiği bildiriliyor.

Japonya, yakın zamanda bir altcoin listesi yayınlayacak

Yerel haber ajansı Nikkei’nin Salı günü bildirdiğine göre, 31 yerel kripto borsasının kendi kendini düzenleyen bir kuruluşu olan Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA), Mart ayı sonlarında geniş çapta kabul gören 18 kripto para biriminden oluşan bir “yeşil liste” yayınlamaya hazırlanıyor. Yeşil liste, Japon kripto borsalarını, coin’leri listelemeden önce her seferinde JVCEA’de kripto paraları taramaktan kurtarmayı amaçlıyor. JVCEA’nın çevrim içi sunumunda bildirildiğine göre, yeşil listede yer alan kripto paralar artık taramaya tabi olmayacak.

BTC Piyasası: Japonya Kripto Listesi Yayınlıyor: Bu 17 Altcoin Var! 1

Açıklanacak yeşil liste, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere Japonya’da en çok işlem gören kripto para birimlerinden bazılarını içerecek. Rapora göre, yeşil listeye eklenme koşulları arasında Japonya’daki üç borsada listelenmek ve en az bir ticaret platformunun bu kripto parayı en az altı ay boyunca listelemesi yer alıyor.

Japonya’daki traderların seçenekleri kısıtlı

JVCEA’nın en son girişimi, kripto yatırımcılarına düzenlenmiş Japon kripto para borsalarında işlem yapmak için daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyor. Raporda, “Bazı endüstri yöneticileri, sofistike traderlarının seçeneklerin olmaması nedeniyle Binance gibi Japonya’da lisansı olmayan borsalara akın ettiği,” belirtildi.  Binance’de işlem gören paraların en son resmi listesine göre, kripto borsası 2022 Mart ortası itibariyle 500’den fazla kripto para birimini destekliyor.

BTC Piyasası: Japonya Kripto Listesi Yayınlıyor: Bu 17 Altcoin Var! 2

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen yıl Japonya’da resmi olarak faaliyete geçen kripto borsası Coinbase, yaklaşık 160 kripto para birimi listeledi.  Buna karşılık, Nikkei’ye göre, Japon kripto borsaları şu ana kadar sadece yaklaşık 40 kripto para birimini toplu olarak listeledi. Bir JVCEA yetkilisinin bildirdiğine göre, GMO Coin kripto borsası, desteklenen coin’ler açısından en büyük Japon kripto borsası ve 20 kripto para birimini listelemiş durumda.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap