Japon Hükümeti, Bitcoin Marj Ticaretinde Kaldıracı 2 Kat ile Sınırlıyor

Japon Hükümeti, Bitcoin Marj Ticaretinde Kaldıracı 2 Kat ile Sınırlıyor

Paylaş
Japon Hükümeti, Bitcoin Marj Ticaretinde Kaldıracı 2 Kat ile Sınırlıyor

Marj ticareti, herkesin bildiği gibi kripto para sektörünün traderlar açısından bakıldığı zaman, en fazla dikkat çeken ve en fazla kullanılan özelliklerinden birisi.

Bitcoin ve diğer bazı kripto paraların fiyatlarındaki oynaklıklar, bu alanda işini bilen ve tecrübeli bir trade için, marj ticareti konusunda aslında güzel fırsatlar veriyor. Ancak elbette bunun tersi de mümkün ve o sebeple marj ticareti, özellikle de yeni başlayan kişilere hiç tavsiye edilmiyor.

Bazı platformlarda 125 katına kadar çıkabilen kaldıraçlar ile işlem yapan traderlar için ise, Japon hükümetinin yeni bir planı var.

Japonya’nın ulusal finansal regülatör kurumu olan FSA, yeni bir araştırma yapıyor. Yerel basında çıkan haberlere göre, son dönemde kripto para sektöründeki marj ticareti süreçlerine odaklanan kurum, kaldıraç miktarını 2 kat ile sınırlamak amacını taşıyor.

Yüksek kaldıraçlar, aslında traderlar için görece avantajlı ancak bu kaldıraçlar kullanıldığı zaman, pozisyonun kapanacağı değerler de son derece sıkışıyor. Bu da, traderın pozisyonunu ve dolayısıyla yatırdığı tüm parayı çok kısa bir süre içinde kaybetmesine yol açabiliyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap