Jamaika Menkul Kıymetler Borsası, Kanadalı Fintech Firması ile Kripto Para ve Koin Ticaretini Başlatıyor

Jamaika Menkul Kıymetler Borsası, Kanadalı Fintech Firması ile Kripto Para ve Koin Ticaretini Başlatıyor

Paylaş
Jamaika Menkul Kıymetler Borsası, Kanadalı Fintech Firması ile Kripto Para ve Koin Ticaretini Başlatıyor

Jamaica Menkul Kıymetler Borsası (JSE), 14 Ağustos’taki basın açıklamasına göre, Kanadalı fintech şirketi Blockstation’ı, JSE’de dijital para ve koin alım satımını kolaylaştırmak için seçti.

Projenin uygulanmasının ardından JSE, kripto para ve koinler için ticaret, teklifler, icra ve ödeme hizmetleri sunacaktır. JSE’nin komisyon üyesi Kirk Brown, yatırımcıların geleneksel finansal kurumlar aracılığıyla dijital varlıklara yatırım yapabilmelerinin önemli olduğunun altını çiziyor. JSE Genel Müdürü Marlene Street Forrest ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ticaret platformu adil bir pazar yeri sağlamak için tanıdık uyum kuralları içerdiğinden, Blockstation tarafından sağlanan eğitime ve desteğe dayanarak çok rahat ilerliyoruz”.

Anlaşma öncesinde, beş komisyoncu üye yerel düzenleyicilerin temsilcileriyle canlı bir atölyeye katılırken, Blockstation da katılan kurumlarla birlikte Jamaika’da beta testini tamamladı.

JSE ayrıca, iki kuruluşun gelecekte işbirliği yapacağını kabul ederek, Bloklaşma ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

1968 yılında kurulan JSE Ana Pazar sermayelemesi, bu yılın temmuz ayı sonunda Mayberry Jamaikalı hisse senetlerinin başarılı halka arzını (IPO) takiben 1,19 trilyon dolara yükseldi. Borsada işlem gören toplam şirket sayısı bu yıl 74’e ulaşırken, toplam menkul değerler 107’dir.

Ağustos ayı başında Almanya’nın en büyük ikinci borsası olan Stuttgart Börse, İlk Para Teklifleri (ICO) ve çok taraflı bir kripto ticaret merkezi için yeni bir platform geliştirmeyi planladığını açıkladı. Börse Stuttgart CEO’su Alexander Höptner, borsada “kripto para ile ticaret için düzenlenmiş ve güvenilir bir ortam için hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan gelen talebe” yanıt olarak platformu geliştirdiğini söyledi.

Geçtiğimiz ay, Malta Menkul Kıymetler Borsası (MSE) dijital varlık borsası OKEx ile işbirliğini yeni bir Yeni kurumsal sınıf güvenlik-koinleri ticaret platformu oluşturmak için duyurdu. Ortak proje OKMSX’e sahip ve güvenlik uzmanlığı ve müşteri durum tespiti ile dijital varlık değişimi için bir platform olmayı hedefliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap