Jack Dorsey’nin “705742” tweet’i, Bitcoin ile mi alakalı? Cevap vermedi

Jack Dorsey’nin “705742” tweet’i, Bitcoin ile mi alakalı? Cevap vermedi

Paylaş
Uzman Coin: Jack Dorsey’nin “705742” tweet’i, Bitcoin ile mi alakalı? Cevap vermedi

Son dönemde Bitcoin’e verdiği desteği daha çok dile getiren ve çok daha kolay kullanılan bir mobil cüzdandan, hem bireyler hem de şirketlerin madencilik yapabileceği bir sisteme ve Lightning Network entegrasyonuna kadar birçok plânını kamuoyuna açıklayan Twitter CEO’su Jack Dorsey, dün de Bitcoin’in 63 bin doların üzerine çıktığı dakikalarda sadece “705742” yazan bir tweet attı.

Blok numarası olduğu anlaşıldı ama…

Twitter’da 5.7 milyon takipçisi olan Dorsey’nin attığı bu tweet’in, çıkarılan bloğun numarası olduğu kısa sürede anlaşıldı ancak genç işadamı neden böyle bir tweet attığı sorularını cevaplandırmadı. Bazı takipçiler, Bitcoin’in tarihindeki en yüksek seviyeye geleceği fiyatın bu blokta oluşacağını imâ etmek için böyle bir tweet’in atıldığını söyleseler de, bu durum da gerçekleşmedi.

Dorsey, Bitcoin ve kripto para piyasalarının oldukça volatil olduğu yaz aylarında, en büyük kripto paranın merkezinde olduğu birçok projesini açıklamıştı. Kolay kullanılabilen bir mobil Bitcoin cüzdanından, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir projeye kadar önemli hedefler ortaya koyan Dorsey, Haziran ayında Miami’de gerçekleştirilen Bitcoin konferansında da “Hayatımın sonuna kadar şirketlerim ve ben Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağız” demişti.

Twitter ayrıca Eylül ayında da kullanıcıların Bitcoin ile bahşiş gönderip alma özelliğini kullanabilecekelrini açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap