Jack Dorsey Bitcoin Geliştiricilerini İşe Alacak

Jack Dorsey Bitcoin Geliştiricilerini İşe Alacak

Paylaş
Jack Dorsey Bitcoin Geliştiricilerini İşe Alacak

Sosyal medya platformlarından olan Twitter’ın ve mobil ödeme şirketi Square’nin kurucusu Jack Dorsey birtakım açıklamalarda bulundu. Twitter’ın patronu Dorsey yaptığı açıklamada, Blockchain ve dijital paralar dünyasına katkı sağlayabilecek ve tam zamanlı olarak çalışacak 5 kişiyi işe alacağını duyurdu. Ünlü CEO bu iş ilanını ise kendi platformu olan Twitter üzerinden duyurdu.

Dorsey, White Paper ile karşılaştığı andan itibaren Bitcoin’e ilgi duyduğunu belirtti. Uzun zamandır Bitcoin hayranlığı ile bilinen Dorsey, CEO’su olduğu Square’in Cash uygulamasına da BTC ödeme sistemini entegre ediyor. Jack Dorsey çok kısa bir süre önce yüklü miktarda Bitcoin satın aldığını ve yatırımlarının bir kısmını BTC’ye yönlendirdiğini açıklamıştı. Satın aldığı BTC’leri ise Trezor cüzdanı aldığını da ifade etmişti. Ayrıca Dorsey, önümüzdeki 10 senelik süreçte ise kripto para dünyasının büyük bir güç olacağını belirtti.

Jack Dorsey’in Bitcoin ve kripto paralar ile alakalı yaptığı bu açıklamalar son derece önemli. Mobil ödeme şirketi Square’in gelişmesinde ve yayılmasında katkı sağlamak için beş kişi işe alınacak. İşe alınacak bu beş kişiden dördü kod uzmanı, biri ise tasarımcı olacak. Ayrıca bu ekibin yaptığı bütün her şey açık kaynak kodlu olacak. İşe alınacak bu beş kişilik ekip Square Crypto alt kuruluşunun vazgeçilmezi olabilir. Kripto paralar topluluğu, Jack Dorsey’in yaptığı bu açıklamaları memnuniyetle karşıladı ve takdir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap