İzleyin: Toplumsal Medya Patlaması Yaşayan Altcoin’ler Açıklandı!

İzleyin: Toplumsal Medya Patlaması Yaşayan Altcoin’ler Açıklandı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İzleyin: Toplumsal Medya Patlaması Yaşayan Altcoin’ler Açıklandı!

Yeni yılın en verimli haftaları Mart ayında geçti. Bitcoin (BTC) 40 bin dolar, Ethereum (ETH) 3 bin dolar psikolojik dirençlerinin üzerine ulaştı. Haftalık kazançların bir noktada çift hanelere fırladı bu dönemde, Twitter üzerinden yapılan aramalarda CAKE, BABYDOGE, MANA ve ADA gibi dev topluluklara hitap eden altcoin projeleri yer alıyor.

İşte Twitter kullanıcılarının Mart ayında en çok aradığı altcoin projeleri

CryptoRank tarafından sağlanan güncel istatistiklere göre Mart ayında Twitter üzerinde en çok bahsedilen kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. 13,5 milyonu aşkın tweet’te yer alan lider kripto para birimini, 4 milyon tweet ile Ethereum takip ediyor. Piyasanın hacim devleri, Mart ayında, boğaları tekrar harekete geçiren kritik direnç seviyelerini geri almayı başardı. 16 Mart akşamı Fed’in faiz artırımını duyurması eşliğinde yukarı yönlü ivmenin güçlendiğini gördük. Terra’nın 3 milyar doları aşın Bitcoin satın alacağını duyurması, kritik dirençlerin aşılmasına yardımcı olan son gelişme oldu. Merkezsiz borsa (DEX) Pancake (CAKE) ise 2 milyon tweet ile üçüncü sırada yer alıyor.

Listenin dördüncü sırasında yer alan Ripple (XRP), Mart ayında 1,8 milyon tweet’e konu olurken, SEC ile dava sürecinde önemli gelişmeler yaşandı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, taraflar arası çekişmeli süreç devam ederken, SEC tarafından istenen önemli belgelerin düzenlenmesi hususunda Ripple şirketi yanıt verme sürecini uzatmak için istedi. Sonuç olarak, süreci değerlendirmek isteyen uzmanlar ve topluluk XRP’yi çok konuştu. Listenin ilerleyen sıralarında, meme coin devleri Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) yer alıyor. Haftalık kazancını %80’in üzerine çıkaran Cardano (ADA) ile beraber listenin genel görünümü aşağıdaki gibi.

  1. Bitcoin (BTC) – 13,775 milyon
  2. Ethereum (ETH) – 3,9 milyon
  3. Pancake (CAKE) – 2,07 milyon
  4. Ripple (XRP) – 1,82 milyon
  5. Tezos (XTZ) – 1,65 milyon
  6. Dogecoin (DOGE) – 1,28 milyon
  7. Shiba Inu (SHIB) – 1,22 mlyon
  8. Babydoge (BABYDOGE) – 924,627 bin
  9. Cardano (ADA) – 845,921 bin
  10. Decentraland (MANA) – 639,187 milyon

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap