‘İzleme Listesine Giren’ Cardano Coinler Bunlar!

‘İzleme Listesine Giren’ Cardano Coinler Bunlar!

Paylaş
BTC Piyasası: ‘İzleme Listesine Giren’ Cardano Coinler Bunlar!

Şimdi Cardano coinler ne diyeceksiniz? Cardano’nun blockchain’inde çıkan kripto para ünitelerini kastediyoruz elbette. Son yıllarda kripto para ve blockchain alanı, klâsik finans dünyasında ihtilal yaratmayı amaçlayan projelerle inovasyonda değerli bir artışa şahit oldu. Bu çığır açan teşebbüsler ortasında, her biri masaya kendine mahsus bir yaklaşım getiren MinSwap (MIN), Indigo (INDY) ve Liqwid (LQ) yer alıyor. Btcpiyasasi.com olarak bu Cardano coinlerin temel kavramlarını, kullanım cinslerini inceleyeceğiz. Ayrıyeten en son haberlere ve büyüme potansiyeline odaklanacağız.

Cardano coinler içinde MinSwap (MIN)

MinSwap, Cardano’nun blockchain’inde inşa edilmiş merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Çeşitli kripto para ünitelerinin ve tokenlerin eşler ortası ticaretini kolaylaştırır. MinSwap’in Cardano üzerinde yield farming özelliklerine sahip birinci çok havuzlu DEX olduğunu söylemek değerlidir.

Otomatik akıllı mukaveleler kullanarak çalışıyor. Ayrıyeten, şeffaflık sağlıyor. Başka taraftan dolandırıcılık riskini en aza indiriyor. Yatırımcılar bir kripto para ünitesini başkasıyla inançlı bir halde takas edebiliyor. Buna nazaran, mükafatlar kazanmak için likiditeye katkıda bulunabiliyor ve merkezi olmayan yönetişime katılabiliyorlar.

BTC Piyasası: ‘İzleme Listesine Giren’ Cardano Coinler Bunlar! 1

Yakın vakitte MinSwap, platformunda kıymetli bir yükseltme yaptığını duyurdu. Likidite sağlamayı geliştirmek ve alım satım tecrübesini düzgünleştirmek için yeni özellikler sunuyor. Yükseltme, fiyat aralığını azaltan ve süreç çiftlerini optimize eden gelişmiş algoritmalar içeriyor. Ayrıyeten MinSwap, kullanıcılara protokol kararlarında oylama yetkisi veren ve denetimi daha da merkezsizleştiren mahallî yönetişim tokenı MIN’i tanıttı.

DeFillama’ya nazaran MinSwap, 54,12 milyon dolar ile Cardano ekosisteminde en yüksek TVL’ye sahip dApp. Bu makalenin yazıldığı sırada, sayılar şu formda:

 • Fiyat: 0,0223 dolar.
 • 24 saatlik süreç hacmi: 93.000 dolar.
 • Toplam Arz: 5 milyar token.

Indigo (INDY)

Indigo, klasik finans ile blockchain alanı ortasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan öncü bir projedir. Hepsi bir ortada bir finansal platform olan Indigo, kullanıcılara kendi topluluğundaki sentetik varlıklara erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Platform, takas (beta), yield farming, borç verme, borçlanma ve stake etme üzere hizmetler sunarak portföylerini büyütmek isteyen bireyler için çok istikametli bir ekosistem haline getiriyor. İşte bu protokolü çok değişik kılan kimi şeyler:

 • CDP’ler Tesirli Bir Biçimde Kredidir: Bir CDP’yi kaldırdığınızda, protokol bir iAsset’i basmanıza müsaade verir. Bu, makul bir iAsset’teki ADA’nız için kredi almak üzeredir. Ayrıyeten bu iAsset’i açık piyasada ADA karşılığında satabilirsiniz.
 • Kullanıcılar ISPO/Staking Bakiyelerini yükseltebilirler: Bir CDP oluşturabilir, akabinde iAsset’i ADA için satabilirsiniz. Bu ADA ile yeni bir CDP oluşturup döngüyü tekrarlıyorsunuz. Mükafatları artırmanın çok tesirli bir yolu.
 • Mint iUSD, Cardano’da kıymetli bir stablecoin.

BTC Piyasası: ‘İzleme Listesine Giren’ Cardano Coinler Bunlar! 2

DeFillama’ya nazaran Indigo, 39,19 milyon dolar ile Cardano ekosisteminde ikinci en yüksek TVL’ye sahip dApp. Bu makalenin yazıldığı sırada, sayıları şu biçimde:

 • Fiyat: 3,43 dolar.
 • Piyasa bedeli: 20 milyon dolar.
 • 24 saatlik süreç hacmi: 79.379 dolar.
 • Toplam / Azamî Arz: 35 milyon token.

Liqwid (LQ)

Liqwid, Cardano blockchain’de çalışan merkezi olmayan bir protokoldür. Akıllı mukaveleleri, kullanıcıların oylama gücüne ve stake etme mükafatlarına sahip olduğu yerlerde denetlenir. Liqwid öncelikle Cardano topluluğu içindeki kullanıcılara hitap etmektedir. Bu, ekosistemin büyümesini desteklerken atıl varlıklarını ödünç vermelerini ve pasif gelir elde etmelerini sağlar. Borç alanlar ise varlıklarını satmadan sermayeye erişebilir. Bu da onların yatırım stratejilerini bozmadan çeşitli fırsatlara katılmalarına imkan tanıyor.

Yakın vakitte Liqwid, başarılı bir üçüncü taraf güvenlik kontrolünden geçerek güvenlik ve güvenilirliğine olan inancı artırdı. Kontrol raporunda Liqwid’in sağlam akıllı kontrat mimarisi ve kullanıcı fonlarının inançlı kullanımı övgüler aldı. Bu, muteber bir borç verme platformu olarak prestijini sağlamlaştırıyor.

DeFillama’ya nazaran Indigo, 19 milyon dolar ile Cardano ekosisteminde üçüncü en yüksek TVL’ye sahip dApp. Bu makalenin yazıldığı sırada, sayıları şöyle:

 • Fiyat: 4,21 dolar.
 • 24 saatlik süreç hacmi: 22.140 dolar.
 • Toplam / Azamî Arz: 21 milyon token.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap