İsviçre’nin uluslararası finans sekreterinden iddialı Blockchain açıklaması

İsviçre’nin uluslararası finans sekreterinden iddialı Blockchain açıklaması

Paylaş
İsviçre’nin uluslararası finans sekreterinden iddialı Blockchain açıklaması

Çin’in Blockchain’i kucakladığına dair yapılan duyurular, sadece ekosistemde değil, ülkeler arasında da benzer bir gerilime sebep oldu. Ülke Blockchain alanındaki gelişmelere ilişkin hemen her gün açıklamalar yaparken, İsviçre’nin uluslararası finans sekreteri Daniela Stoffel, Çin’in Blockchain üzerinde çalışan tek ülke olmadığını hatırlattı.

“Blockchain alanında Çin kadar iyiyiz.”

Stoffel, röportajda şunları söyledi:

Çin, bu teknoloji üzerinde çalışan tek ülke değil. Blockchain bize çok fazla fırsat verecek bir teknolojiyken, neden [yeni bir] para birimi de vermesin?

Birçok ülke Blockchain’in benimsendiğini ve Türkiye gibi ülkelerin kendi dijital para birimlerini çıkaracağını açıklamasına rağmen, düzenleyici endişeler açıkça ele alınmış değil. Stoffel’e göre, Çin 2020’de dijital para biriminin piyasaya sürülmesini planlıyor ve dünyanın dört bir yanındaki hükûmetlerin karar almak için bir adım atması gerekebilir.

Stoffel:

Diğer hükûmetler artık bir e-para birimindeki soru ve sorunların gerçek olduğunu ve bunun küresel bazda kararlara daha fazla ivme kazandıracağını fark ediyorlar.

Devlet sekreteri, ülkenin yasal bir çerçeveyle donatıldığını ve gelecek yıl parlamentodan geçeceği için İsviçre’nin Blockchain yarışında geride olmadığını belirtti. İsviçre borsası, merkez bankası ile birlikte Blockchain kullanımıyla ilgili seçeneklerin geliştirilmesi için çalışıyor.

Ancak Blockchain ile ilgili zorluklar söz konusu. Stoffel:

Kara para aklama ile ilgili tüm sorunların İsviçre’de olduğu sanılıyor. Denetim otoritemiz ödevini yapıyor ve bu alandaki tüm girişimlere, neyin ihtiyaç duyulduğunu ve neyin mümkün olup olmadığını tam olarak anlatmaları için yardım eli uzatıyor.

ambcrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap