İsviçre’de Bitcoin ile Vergi Ödenebiliyor

İsviçre’de Bitcoin ile Vergi Ödenebiliyor

Paylaş
İsviçre’de Bitcoin ile Vergi Ödenebiliyor

İsviçre’nin Zermatt kentinde yaşayan vatandaşlar artık vergilerini Bitcoin kullanarak ödeyebilecekler.

Bitcoin ile Vergi

İsviçre günümüzde kripto para sektörü için oldukça önemli bir rol oynuyor. Pek çok fazla sayıda kripto para ve Blockchain şirketi burada bulunuyor. Öyle ki ülkenin Zug kenti artık Kripto Para Vadisi olarak biliniyor.

İsviçre’deki vatandaşların kripto paralara karşı yaklaşımlarının genel olarak ılımlı olduğu söylenebilir. Hatta Bitcoin Suisse tarafından aktarılan bilgilere göre Zermatt kentindeki vatandaşlar vergilerini Bitcoin ile ödeyebilecekler.

Zermatt kentindeki yetkililer Bitcoin Suisse ile kurdukları ortaklık sayesinde vatandaşlardan gelen BTC’leri kısa sürede İsviçre Frengi’ne dönüştürebiliyorlar. Bu sayede hem vatandaşlar itibari para kullanmadan vergi ödemiş oluyor hem de yetkililer BTC fiyatındaki hareketliliklerden etkilenmeden vergi almış oluyorlar. Zermatt Valisi Romy Biner-Hauser, şehrin attığı bu adım hakkında şu yorumu yapıyor:

Zermatt’ı Zermatt yapan şeylerden biri her daim girişimci, öncü ruhumuz olmuştur. Bu yüzden vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaktan, onların sorunlarını çözmekten büyük mutluluk duyuyoruz..

İsviçre’de Bitcoin ile vergi kabul eden tek kent Zermatt değil. Yukarıda bahsettiğimiz Kripto Para Vadisi olarak anılan Zug kentindeki vatandaşlar da vergilerini Bitcoin ile ödeyebiliyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap