İsveçli Madenci Güneş Enerjisiyle Masrafları %75 Azalttı

İsveçli Madenci Güneş Enerjisiyle Masrafları %75 Azalttı

Paylaş
İsveçli Madenci Güneş Enerjisiyle Masrafları %75 Azalttı

İsveçli kripto para madencisi bulduğu ilginç çözümle masraflarını büyük ölçüde azalttığını duyurdu. Ünlü sosyal medya platformu olan Reddit hesabından paylaşım yapan İsveçli kripto para madencisi, evine kurduğu güneş enerjisi panelleri sayesinde masraflarını %75 oranında azaltmayı başardı.

Bilindiği üzere kripto para madencilerinin en büyük şikayetlerinden birisi de tüketilen yüksek elektrik enerjileri. CPU ya da GPU ile yapılan madencilik faaliyetlerinde çok yüksek seviyede enerji tüketimi gerçekleşiyor. Kimi zaman madenciler yaptığı masrafları bile karşılayamaz durumla baş başa kalıyor. En büyük problemlerin başında yer alan elektrik giderlerine ise İsveçli madenci getirdiği çözüm sayesinde birçok kripto para madencisine örnek oldu. İsveçli madenci Reddit platformunda yaptığı paylaşımda, yüksek elektrik giderlerinden bıktığı için evine güneş enerjisi panelleri monte etti. İddiasına göre de bu paneller sayesinde madencilik masraflarını %75 oranında azaltmayı başardı.

Reddit platformunda Candese kullanıcı adıyla kayıt olan kripto para madencisi, yaptığı tüm işlemleri de tek tek anlattı. Candese yaptığı açıklamada yalnızca 100 dolar harcayarak evine tam 78 adet güneş enerjisi paneli satın aldığını duyurdu. Candese güneş enerjisi panellerinin dışında bir adet optimizer ve bir tane de SolarEdge dönüştürücüsünü satın aldı. Çok cüzi rakamlarla masraflarını %75 oranında düşürmeyi başaran kripto para madencisi, birçok kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor. İsveçli madenci yaptığı açıklamada ayrıca Tesla Powerwall’da satın alacağını açıkladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap