İşte Ünlü Analistlerden Çılgın IOTA Fiyat Tahminleri: 5.627 Dolar, 38 Dolar…

İşte Ünlü Analistlerden Çılgın IOTA Fiyat Tahminleri: 5.627 Dolar, 38 Dolar…

Paylaş
İşte Ünlü Analistlerden Çılgın IOTA Fiyat Tahminleri: 5.627 Dolar, 38 Dolar…

Kriptokoin.com – Açık kaynaklı bir dağıtık defter olarak lanse edilen IOTA, 2015 yılında Dominik Schiener, David Sonstebo, Sergey Ivancheglo ve Dr. Serguei Popov tarafından kuruldu. Platform, İnternet üzerindeki makineler arasında güvenli iletişim ve ödemeler sağlamak için başlatıldı. Bu platform, DAG teknolojisi ve mevcut Blockchain teknolojisini kullandığından, kripto para birimlerinin çoğundan farklıdır.

DAG kullanımı, işlemlerin boyutuna bakılmaksızın IOTA işlemlerini ücretsiz yapmaya yardımcı olur, sistemde onaylama süresi daha hızlıdır ve sistem tarafından tek seferde gerçekleştirilen işlem sayısı sınırsızdır. Sistem ölçeklenebilir ve IOTA Vakfı, MIOTA isimli kripto para birimini yönetiyor. Peki popüler altcoin IOTA’nın geleceği nasıl görünüyor?  Piyasadaki önemli IOTA fiyat tahminleri ışığında bu sorunun cevabını birlikte bulalım…

IOTA nedir?

IOTA Vakfı, IOTA (MIOTA) parasını güvenli iletişim ve ödemeler sağlamaya odaklanan açık kaynaklı bir kripto para birimi olarak başlattı. Kripto para birimi mayınlı olamaz ve 2.779.530.283.277.761 IOTA arzı ile piyasaya sürüldü. Beta testi döneminde işlem, 2016 yılında platformda başladı. IOTA Vakfı, yakın zamanda IOTA tabanlı bir teknoloji olacak CarPass’ı geliştirmek için Volkswagen ve Innogy ile ortaklık kurdu. Bu CarPass dijital kimlikler, güvenli denetim izleri ve arabalar için bir şarj ağı sağlayacak. Vakıf aynı zamanda Trusted IOT Alliance’ın kurucu üyelerinden biri ve buna Bosch, CeonsenSys, ABD bankası ve Cisco gibi şirketler de dahildir. IOTA’nın özellikleri:

Yüksek ölçeklenebilirKullanıcılar arasında güvenli veri aktarımıÇevrimdışı işlemlerSıfır ücretli işlemlerDüşük kaynak gereksinimleri

Peki IOTA’nın geleceği nasıl görünüyor? Başarılı analistlerin IOTA fiyat tahminleri nelerdir? Sizler için piyasadaki önemli IOTA fiyat tahminlerini bu makalede derledik…

İşte piyasadaki önemli IOTA fiyat tahminleri

1- Smartereum analistleri: 2023 sonuna kadar 38 dolar

Bu fiyat tahmin platformunun analistlerine göre, IOTA’nın fiyatı 2023 sonuna kadar yaklaşık 38 dolara ulaşabilir. Bu, platformun IOTA kripto parasının büyümesine olan inancını gösteriyor.

2- Digital Coin Price analistleri: 2019 yılı sonuna kadar 0,60 dolar

Digital Coin Price analistleri, IOTA fiyatının 2019 yılı sonuna kadar 0,50 dolara ulaşabileceğini öngördü. Ayrıca analistler, fiyatların daha da yükseleceği ve 0,60 dolara vuracağına inanıyorlar.

3- Mega Crypto Price analistleri: 2020 yılına kadar 2,37 dolar

Mega Crypto Price isimli kripto fiyat tahminleri platformunun  analistleri, IOTA fiyatının 2019 sonuna kadar 1,13 dolara ulaşabileceğini ileri sürüyor. Bu tahmin Coinnounce analistlerine göre de güvenli ve ayrıca analistler 2020 yılına kadar fiyatın 2,37 dolara ulaşabileceğini de öngörüyorlar.

4- Trading Beasts analistleri: 2020 yılında 10,38 dolar

Trading Beasts analistleri, 2020 yılı için fiyatın 7,06 ila 10,38 dolar arasında olacağını öngördü.

5- Crypto Ground analistleri: 2023 yılına kadar 5.627 dolar

Bu kripto platformunun analistleri, fiyatın 2023 yılına kadar 5.627 dolara ulaşabileceği konusunda uzun vadeli fazlaca iyimser tahminler öngörüyor.

6- Coinnounce analistleri: 2025 yılı için 7 dolar ve üstü seviyeler

Analistlere göre, grafiklere giren yükseliş eğilimi ile birlikte, IOTA para birimi kripto topluluğundan yine destek gördü, çünkü ticaret seviyeleri de hafif bir artışa şahit oldu. Fiyat trend çizgisi son birkaç gündür grafikte yukarı hareket etti. Analistler mevcut IOTA fiyatı ile 2020 yılı sonunda fiyatın 0,60- 0,65 dolar seviyelerine ulaşmasını bekliyor. Analistlere göre fiyat yılın ortasında hafif bir düşüş gösterebilir, ancak piyasadaki konumunu tekrar kazanabilir. Ayrıca analistlere göre, 2025 yılı için fiyat 7 dolar ve üstü seviyelere ulaşabilir.

Sonuç

IOTA isimli kripto para, dağıtık bir defter platformu olarak lanse edildi ve ana şirketi olan IOTA Vakfı, büyümesi için çok çalışıyor. Otomobil endüstrisi ve teknolojik şirketlerle olan işbirlikleri ile IOTA fazlaca kitlesel benimsenmeye tanık oluyor. Bu nedenle analistler tarafından yıllar içerisinde, pazardaki fiyat pozisyonunun iyileşmesi bekleniyor. Altcoin’lerle ilgili güncel fiyat tahminleri için “Bloomberg’den Bitcoin, Ripple, Ethereum ve 2 Altcoin’e Yönelik Korkutan Tahmin” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap