İşte Satın Alınıp “HODL Yapılacak” 9 Altcoin!

İşte Satın Alınıp “HODL Yapılacak” 9 Altcoin!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Satın Alınıp “HODL Yapılacak” 9 Altcoin!

Kripto para piyasası 2020 ve 2021’de boğa koşusundaydı. Bazı yatırımcılar kripto paraları artık ödeme ve işlem yapma amaçları için kullanıyor. Bu yazıda, analist Sayantani Sanyal listesinden 2022’de HODL yapılabilecek 9 altcoin projesini inceleyelim.

İşte 2022’de HODL yapılacak 9 altcoin

  • Bitcoin, 2021’deki rallisinden sonra şu anda en trend kripto para birimi. Tüm işlemleri doğrudan eşit, bağımsız ağ katılımcıları arasında gerçekleştiriyor ve herhangi bir aracının arıcıya ihtiyaç duymuyor.
  • Ethereum büyük ölçüde akıllı sözleşme olanaklarıyla tanınır. Bu sözleşmeler programlanabilir, token’ler, stablecoin’ler, DeFi veya NFT’ler dahil olmak üzere çok sayıda kullanım senaryosuna sahip.
  • Solana bir düşüşle karşı karşıya, ancak 2021’deki son derece başarılı başarısı nedeniyle analistin üçüncü sıra seçimi. SOL, piyasadaki en hızlı büyüyen altcoin projesinden biri. Raporlara göre, Solana fiyatı 2021’de %13,662 değerlendi.
  • Uzmanlar ve kripto analistleri, meme coin’ler uzun vadeli yatırım için uygun olmadığına inanıyor. Ancak memecoin’ler 2021’de potansiyellerini gösterdiler. Bu nedenle, analiste göre Shiba Inu’yu değerlendirmek mantıklı olabilir. SOL’un yanında, SHIB 2021’de %481.000 ile piyasa değerinde patlayıcı bir artış elde etti.
  • Metaverse’in ortaya çıkışı 2021’de interneti kasıp kavurdu ve bu eğilimin 2022’de devam etmesi bekleniyor. Başarılı örneklerden Axie Infinity, geçen yıl neredeyse %16.000 büyüyerek en iyi performanslardan biri oldu.
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Satın Alınıp “HODL Yapılacak” 9 Altcoin! 1
  • Bu yıl Polygon’dan beklentiler oldukça yüksek. Proje, tamamen Polygon gibi katman-2 çözümlerine dayanarak ETH 2.0 sürümüne geçmeye ayarlandı. Bu aynı zamanda MATIC değerinde bir artış yaşama avantajına sahip olduğunu ve HODL için iyi bir seçenek olduğunu gösterebilir.
  • Avalanche, geçen yıl neredeyse %2000 büyüdü ve uzmanlar bu çizginin 2022’de de devam edeceğine inanıyor.
  • Terra, küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için stablecoin kullanan Blockchain protokolü. LUNA, fiat para birimlerinin fiyat istikrarını ve geniş çapta benimsenmesini Bitcoin’in sansür direnciyle birleştirir ve hızlı ve uygun fiyatlı ödemeler sunar.
  • Dogecoin, piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biridir. Analiste göre meme coin kategorisinde değerlendirilebilir.
  • Cardano, gerçek dünyaya temas eden PoS Blockchain devi. Altcoin projesi ayrıca, toplumun daha az ayrıcalıklı bireyleri arasında gücü yeniden dağıtmayı hedefliyor. ADA, yatırımcıların ağın çalışmasına da katılabilmelerini sağlayacak şekilde tasarlandı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap