İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi!

İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi!

Kripto paralar, Mayıs ayının birinci günlerine planlanan kıymetli ekonomik dataları fiyatlandırmaya hazırlanıyor. Bu yazıda, gelecek haftanın en kıymetli makro olaylarını ve piyasa beklentilerini bulabilirsiniz.

Kripto paralar önümüzdeki hafta bu makro olayları fiyatlandıracak

1 Mayıs

ABD – Üretim Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI), Pazartesi 16:45’da açıklanıyor. Bir evvelki PMI 49,2 gelmişti. Mayıs beklentisi 50,4 düzeyinde. Ayrıyeten, Bitcoin balinası MicroStrategy (MSTR) yarar raporunu açıklayacak. Şirket Şubat ayında 132 milyon dolar kar bildirdi. Mayıs ayı için beklenti 120 milyon dolar.

Tokenunlock datalarına nazaran, GMX (GMX), Cosmos (ATOM) ve Acala (ACA), Pazartesi günü sırasıyla 1.1, 3 ve 2.5 milyon dolar pahasına token’in kilidini açacak. 1 Mayıs tarihli başka token unlock aktiflikleri şu halde:

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi! 1

ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı (2-3 Mayıs)

Fed, para siyasetini olağanlaştırma yolunda devam ediyor. Bu esnada, faiz artışlarının kripto paralar üzerindeki potansiyel tesiri ağır bir tartışma konusu haline geldi. Gelecek hafta, Fed, potansiyel faiz oranı artışlarına ait oylamanın merkez sahne olacağı çok değerli bir toplantı yapacak.

Merakla beklenen FOMC toplantısı 2-3 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Fed Lideri Powell’ın 3 Mayıs’ta kararı açıklamasıyla sona erecek. Piyasa iştirakçileri, bu kıymetli Mayıs FOMC etkinliğinde mümkün sonucu – 25 baz puan – bekliyorlar. Akabinde, Fed’in 13-14 Haziran FOMC toplantısından başlayarak faiz artırım yörüngesini duraklatması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi! 2

2 Mayıs

Euro Bölgesi Çekirdek Enflasyon ve Enflasyon oranları, 2 Mayıs Salı günü saat 12:00’da açıklanıyor. Uzmanların beklentisi, Çekirdek Enflasyonun %5,7 düzeyinde olacağı tarafında. Yeni tıpkı saatte, Euro Bölgesi Yıllık Enflasyon bilgileri açıklanacak. Beklenti %7 düzeyinde.

ABD JOLTS dataları de birebir gün saat 17:00’da açıklanacak. Piyasa beklentisi 9,683M tarafında. Evvelki datalarda beklenti 9,931M düzeyindeydi.

3 Mayıs

ABD’de ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği, 2 Mayıs Salı günü saat 15:15’te açıklanacak. Piyasa beklentisi 145.000 tarafında. Evvelki datalarda de ADP sayısı 145.000 olarak kaydedilmişti.

Aynı gün saat 16:45’te ABD Hizmet PMI bilgileri açıklanacak. Piyasa beklentisi 53,7 düzeyinde. Evvelki datalarda 52,6 olarak kaydedilmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi! 3

4 Mayıs

Euro Bölgesi Üretici Enflasyonu dataları, 4 Mayıs Perşembe günü saat 12:00’da açıklanacak. Piyasa beklentisi, Üretici Enflasyonun %6,2 düzeyinde olacağı tarafında. Evvelki datalarda Üretici Enflasyon oranı %13,2 olarak kaydedilmişti.

Aynı gün saat 15:15’te Euro Bölgesi Faiz Kararı açıklanacak ve piyasa beklentisi faiz artışı tarafında (+25bp). ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Müracaatları dataları de tıpkı gün saat 15:30’da açıklanacak. Piyasa beklentisi 240.000 olacak. Evvelki bilgilerde müracaat sayısı 230.000 olarak kaydedilmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi! 4

Ayrıca, yeni 15:30’da Avrupa Merkez Bankası Basın Açıklaması yapılacak. Fed Bankalarının Rezerv Bakiyeleri de 4 Mayıs Perşembe günü saat 23:30’da açıklanacak. VeChain’in (VET) taşınabilir cüzdan yükseltmesi de bu tarihte gerçekleştirilecek.

5 Mayıs

ABD’de 5 Mayıs Cuma günü saat 15:30’da Tarım Dışı İstihdam bilgileri açıklanacak. Piyasa beklentisi 180.000 seviyesin. Evvelki datalarda istihdam sayısı 236.000 olarak kaydedilmişti. Tıpkı saatte ABD İşsizlik Oranı da açıklanacak ve piyasa beklentisi %3,6 düzeyinde olacak. Evvelki bilgilerde işsizlik oranı %3,5 olarak kaydedilmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftaya Kripto Paralar İçin İzlenecek Olaylar Listesi! 5

Aynı vakitte, saat 15:30’da ABD’de Ortalama Saatlik Çıkarlar bilgileri açıklanacak ve piyasa beklentisi %0,3 olacak. Cuma günü ayrıyeten saat 20:00’de Fed yetkililerinden Mary C. Daly ve Thomas I. Cook’un konuşması bekleniyor.

Mayıs ayına planlanan altcoin güncelleme, yükseltme haberleri

Btcpiyasasi.com olarak Mayıs ayına planlanan kıymetli altcoin gelişmelere bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap