İşte Haftanın En Çok Kaybeden 5 Altcoin’i ve Beklentiler!

İşte Haftanın En Çok Kaybeden 5 Altcoin’i ve Beklentiler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftanın En Çok Kaybeden 5 Altcoin’i ve Beklentiler!

Kriptokoin.com olarak bu haftanın en çok kaybeden altcoin projelerini mercek altına alıyoruz. Popüler altcoin projesi Terra (LUNA) 11-18 Mart tarihleri arasında en çok kaybeden beş kripto para birimi arasında dikkat çekiyor. Terra (LUNA), 9 Mart ATH’sinden -%14,82 düştü. ANC ve DASH, çift dip desenleri oluşturdu. Anchor Protocol (ANC), -%26,63 değer kaybederken, Dash (DAH), -%7.96 oranında düştü. Değer kaybeden diğer iki altcoin projesinden Kadena (KDA) -%16,31 düşerken, Stacks (STX)  -%13,96 oranında düşüş yaşadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftanın En Çok Kaybeden 5 Altcoin’i ve Beklentiler! 1

5 Altcoin için düşüş değerleri

Anchor Protocol (ANC). ANC, 5 Mart’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 6.19 dolara ulaştığından beri düşüyor. Aşağı yönlü hareket şimdiye kadar 15 Mart’ta 2.64 dolara düştü. Bu, 2.60 dolarlık yatay alanı destek olarak doğruladı. Kısa bir sıçramadan sonra, fiyat 18 Mart’ta aynı alana geri dönerek süreçte çift dip formasyon (yeşil simgeler) oluşturdu. Çift dip bir yükseliş modeli olarak kabul edilir, bu da bundan kaynaklanan nihai bir yükselişin tersine dönmesinin en olası senaryo olacağı anlamına gelir. Eğer biri meydana gelirse, en yakın direnç 3,67 dolar olacak gibi görünüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftanın En Çok Kaybeden 5 Altcoin’i ve Beklentiler! 2

Kadena (KDA). KDA, 22 Ocak’tan beri simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Simetrik üçgen, nötr bir model olarak kabul edilir, yani hem bir kırılma hem de bir bozulma meydana gelebilir. KDA, bu modelin öngörülen sonuna yaklaşıyor ve bu sırada belirleyici bir hareketin gerçekleşmesi bekleniyor. Fiyatın üçgenden ayrılıp ayrılmadığı, gelecekteki hareketin yönünü büyük olasılıkla belirleyecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftanın En Çok Kaybeden 5 Altcoin’i ve Beklentiler! 3

Popüler altcoin Terra (LUNA) da listede

9 Mart’ta LUNA, görünüşe göre 95 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 104,80 dolara ulaştı. Ancak yukarı yönlü hareket sürdürülemedi ve Terra (LUNA) iki gün sonra bölgenin altına düştü. 14 Mart’ta bunu direnç (kırmızı simge) olarak doğruladı ve aşağı hareketine devam etti. Bir sonraki en yakın destek alanı 78 dolar. Stacks (STX). STX, 10 Ekim’den bu yana azalan bir direnç çizgisiyle birlikte düşüyor. 19 Mart’ta kırılma girişiminde bulundu, ancak hem direnç haczi hem de 1,85 dolarlık yatay direnç alanı tarafından reddedildi. Bu, uzun bir üst fitil (kırmızı simge) oluşturdu ve fiyatı aşağı doğru itti. STX, hem çizgiden hem de 1,85 dolar direnç alanından çıkmayı başarana kadar, trend yükseliş olarak kabul edilemez.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Haftanın En Çok Kaybeden 5 Altcoin’i ve Beklentiler! 4

Dash (DASH)

Dash (DASH). 21 Ocak’ta DASH, 118 dolarlık yatay destek alanından ayrıldı. Daha önce, alan Haziran 2021’den beri yerindeydi. Aşağı yönlü hareket 24 Ocak’ta 80,5 dolara kadar düştü. Ardından, DASH 24 Şubat’ta bir kez daha bu seviyeye ulaştı ve süreçte çift dipli bir model oluşturdu. Bunun bir yükseliş modeli olarak görülmesine rağmen, DASH 118 dolarlık alanı geri alana kadar trend yükseliş olarak kabul edilemez.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap