İşte Dünyaca Ünlü 8 Analistin “Son” Bitcoin ve Altcoin Tahminleri

İşte Dünyaca Ünlü 8 Analistin “Son” Bitcoin ve Altcoin Tahminleri

Paylaş
İşte Dünyaca Ünlü 8 Analistin “Son” Bitcoin ve Altcoin Tahminleri

Kriptokoin.com – Bitcoin ve diğer kripto para birimleri son günlerde her iki yönde de dalgalanıyor. 4 Aralık’ta Bitcoin aniden 7.800 dolara yükseldi ve 500 dolar pump’landı ancak BTC daha sonra hızlı bir şekilde 7.480 dolara geri çekildi. Yazım sırasında ise büyük kripto para birimleri ufak kayıplarla ticaret yapıyor. Analistler ise Bitcoin ve altcoin’lerin bir sonraki hamlesini öngörmeye çalışıyor. Bizde sizler için dünyaca ünlü analistlerin güncel Bitcoin ve altcoin tahminlerini makalemizde derledik. İşte dünyaca ünlü 8 analistin çarpıcı Bitcoin ve altcoin tahminleri…

İşte dünyaca ünlü 8 analistin çarpıcı Bitcoin ve altcoin tahminleri

Deutsche Bank analisti Jim Reid: Bitcoin ve altcoin’ler bir patlamanın eşiğinde!

Deutsche Bank analisti Jim Reid, önümüzdeki on yıl boyunca Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir yükseliş görünümü sunuyor. Yeni başlayan varlık sınıfının, fiat paranın istikrarsızlaşması nedeniyle 2020’lerde gelişebileceğine inanıyor. Reid, fiat sistemini bir arada tutan güçlerin şimdi “kırılgan” göründüğünü ve hükümetin desteklediği para birimlerinin yaşının sonuna yaklaştığını söylüyor:

Mevcut fiat sistemini bir arada tutan kuvvetler şimdi kırılgan görünüyor ve 2020’lerde çözülebilirler. Öyleyse, bu fiat paraya karşı bir tepkiye dönüşecek ve altın veya kripto gibi alternatif para birimlerine olan talebin artmasına yol açacak.

Ayrıca analist, genel olarak güvenli liman varlıkları olduğu düşünülen altın ve kriptoların fiat para birimlerine karşı bir patlama için konumlandırıldığını da öngörüyor.

Bloomberg analistleri: Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşması sadece bir zaman meselesi

Bloomberg analistleri, Bitcoin (BTC) fiyatı için 2020 tahminlerini açıkladı. Bloomberg analistleri, 2020 yılında Bitcoin’de 2019’un en düşük seviyesi olan 3.360 dolara değilde aynı yılın zirve seviyesi olan 14 bin dolara doğru bir yükseliş bekliyor. Analistler, altın’ın beklendiği gibi yukarı yönlü gitmesi durumunda Bitcoin’in 10 bin dolara ulaşmasının sadece bir zaman meselesi olduğu öne sürüyorlar.

Bloomberg analistleri, Bitcoin’de 6.500 dolar seviyesini kritik bir destek seviyesi olarak görüyorlar ve analistler, 2020 yılında BTC’deki ilk direnç seviyesinin 10 bin dolar olacağını belirtiyorlar. Bloomberg analistlerine göre, Bitcoin’in 2019 yılının sonlarında fiyatlarda bir düşüş görmesi, 2020’de kripto paranın daha güçlü olacağına işaret ediyor:

2020 yılında 2019’un en düşük seviyesi olan 3.360 dolarlık seviyenin tekrar ziyaret edilmesinin aksine yaklaşık 12.730 dolara doğru yükseliş bekliyoruz. Çünkü Bitcoin, bu yılın zirve seviyelerinden yaklaşık yüzde 50 değer kaybetti ve bunun daha fazla düşüşü sınırlayacağını düşünüyoruz. Vadeli işlem hacmi ve açık pozisyon sayısı da istikrar ve iyileşme beklediğimiz seviyelere geriledi. Bu da piyasadaki iyileşmenin belirtisidir.

MAX analistleri: Bitcoin’de Golden Cross rüzgarı esiyor

Popüler MAX borsasının analist ekibi, Bitcoin grafiğinin genellikle yükseliş eğiliminin bir işareti olan Golden Cross paternini gösterdiğine dikkat çekiyor.

Tim Draper Bitcoin tahminine sıkı sıkıya bağlı kalıyor: BTC 250 bin dolar yolunda!

Efsanevi yatırımcı ve ünlü Bitcoin boğası Tim Draper, üç yıl içinde dünyanın en popüler kripto para biriminin 250.000 dolara geleceği yönündeki tahmininin “doğru yolda” olduğunu söyledi. Draper, Bitcoin’in 2023 yılında kritik altyapısını geliştireceğini ve kitlesel benimsenmeye ulaşacağını söyledi. Milyarder yatırımcı Bitcoin’in halving’in etkisiyle zirvelere tırmanacağına inanıyor.

Ünlü analist Lennon: Bitcoin 6.000 dolara düşmek için ilerliyor

Başarılı bir analist, Bitcoin fiyatının bu yılın Kasım ayında olduğu gibi 6.000 dolara düşeceğini iddia ediyor. 4 Aralık’ta Bitcoin fiyatı 7.800 dolara yükseldi, ancak hızlı bir şekilde 7.480 dolara geri çekildi ve bir kez daha kripto pazarındaki büyük dalgalanmayı kanıtladı. Şimdi bir kripto analisti olan Lennon, BTC’nin 6.000 dolarlık alana düşmesini beklediğini söyledi.

Crypto Einstein: Bitcoin ya 5.000 dolara düşecek ya da 8.203 dolara yükselecek

Dünyaca tanınan analist ‘Crypto Einstein’ (BitcoinEinstein) şu anda Bitcoin için düşüş senaryosunun ufukta olduğuna inanıyor. Bu analist BTC’deki düşüş hedefinin, bu yılın Kasım’ına benzer şekilde 6.000 – 5.000 dolar aralığında olduğunu söylüyor. Ancak bu açıklamalarından sonra yayınladığı bir tweette, analist Bitcoin’e bir boğa seçeneği bırakarak tahminini düzeltti.

Analist Bitcoin’in 8.203 dolara yükselebileceğini de ekliyor. Daha önceki tweet’lerinden birinde Crypto Einstein, kripto savunucusu John McAfee’nin tahmininin gerçekleşebileceğini belirterek Bitcoin’in 2013-2014 pazarındaki kazanımlarını takip etmesi şartıyla 1 milyon doları görebileceğini vurguluyor.

CryptoMichNL: Piyasada boğalar hala oyunda!

Dünyaca tanınan bir diğer analist CryptoMichNL, BTC fiyatının 7.740 dolarlık direnç seviyesini geçebileceğini umuyor. Ancak analist, düşüş senaryosunun da devreye girebileceğini ve fiyatı 6.900 dolar – 7.000 dolar arasında bir yere kaydıracağını da itiraf ediyor.

Peter Schiff: Oyun Bitcoin (BTC) için sona eriyor!

Pacific Capital’in CEO’su Peter Schiff, yine Bitcoin’i topa tuttu ve oyunun Bitcoin için sona ereceğini öne sürdü. Ayrıca ünlü yatırımcı Bitcoin ve kripto pazarının balinalar tarafından fazlası ile manipüle edildiğine inanıyor. Diğer ünlü analistlerin güncel Bitcoin tahminleri için “Bitcoin Tahminleri Tutan Analistler, BTC’nin Sıradaki Adımını Açıkladı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap