İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler!

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin ve popüler altcoin projeleri XRP CRO, FTT ve THETA için güncel tahminleri Kriptokoin.com’da. BTC’nin fiyat hareketi korkutuyor, ancak traderlar 42.000 dolarlık destekten bir sıçramanın yükseliş teknik analiz modelini tamamlayacağını ve Bitcoin ve altcoinlerde bir ralliyi tetikleyeceğini umuyor. Bitcoin (BTC), son zamanlarda elde ettiği kazanımların bir kısmını geri verdi, ancak on-chain veri kaynağı Ecoinometrics, balinaların biriktiğini çünkü fiyatın uzun vadeli bir perspektiften cazip olduğuna inandıklarını söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! 1

Bitcoin ve popüler altcoin XRP için tahminler

Analist Willy Woo, 33.000 doların Bitcoin için güçlü bir dip olduğuna inanıyor. Popüler trader Credible Crypto, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşme ihtimalinin zayıf olduğunu söyledi. Analist Chris Kuiper ise, Bitcoin’in aşağı yönlü riskinin diğer dijital varlıklarla karşılaştırıldığında minimum olabileceğine inanıyor. Bitcoin ve altcoinler, son geri çekilmeden sonra bir toparlanma sağlayabilir mi? Cevap için analist Rakesh Upadhyay’ın 5 kripto para birimine yönelik tahminlerine bakalım.

BTC/USDT. Bitcoin, genel dirençten 45.456 dolara düştü, ancak küçük bir pozitif tarafı, boğaların fiyatın 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (41.383 dolar) altına düşmesine izin vermemiş olması. Fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar BTC/USDT çiftini 45.456 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış, ters bir baş ve omuz formasyonunu tamamlayacaktır. Parite daha sonra, ayıların güçlü bir meydan okuma oluşturması muhtemel olan 52.088 dolara yükselebilir. Boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarsa parite, 56.904 dolardan formasyon hedefine doğru yukarı doğru yürüyüşe başlayabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! 2

Fiyat kırılırsa ve 39.600 doların altında kalırsa böyle bir hareket, 36.250 dolara olası bir düşüş için kapıları açabilir. Boğalar şu anda 41.688.88 dolardan küçük desteği savunmaya çalışıyor ancak hareketli ortalamalarda sert dirençle karşı karşıya. Analiste göre, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 41,688,88 doların altına düşerse parite 39,600 dolara düşebilir. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, parite birkaç gün için 39.600 dolar ile 45.456 dolar arasında menzile bağlı kalabilir. Yukarı yönde, hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların hafif bir kenara sahip olduğunun ilk göstergesi olacaktır.

XRP/USDT. Gözde altcoin Ripple (XRP), 7 Şubat’ta hareketli ortalamaların üzerinde kırıldı ve kapandı, bu da düşüş trendinin sona erebileceğini gösteriyor. Ayılar fiyatı 0.75 dolardan kırılma seviyesinin altına çekmeye çalıştı ancak boğalar bu girişimi engelledi. Fiyat 0,75 dolardan toparlandı ve boğalar XRP/USDT çiftini 1 dolardaki genel dirence doğru itmeye çalışıyor. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre, olası bir ralli için kapıları 1,41 dolara açabilir. Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişinin eşiğinde ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede, bu da alıcıların üstün olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! 3

Böyle bir hareket, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösterecektir. 4 saatlik grafik, boğaların ve ayıların 0,82 dolar civarında mücadele ettiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkardı ancak ayılar ralliyi 0,85 dolarda durdurdu ve çifti 0,82 doların altına geri çekti. Küçük bir pozitif nokta, boğaların 50-SMA’ya düşüşleri satın almasıdır. Fiyat bu destekten geri dönerse, boğalar pariteyi 0,85 doların üzerine çıkarmaya ve 0,91 dolardan dirence meydan okumaya çalışacak. Tersine, 50-SMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, pariteyi 0.75 dolara çekebilir.

CRO, FTT ve THETA için tahminler

CRO/USDT. Crypto.com’un yerel parası (CRO), 7 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0,47 dolar) üzerine çıkarak düzeltme aşamasının sona erebileceğini düşündürdü. Fiyat, ayıların güçlü bir savunma oluşturduğu 10 Şubat’ta 0,54 dolara yükseldi. Hareketli ortalamalar yükseliş geçişinin eşiğinde ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcıların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Hareketli ortalamalardaki mevcut toparlanma devam ederse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı 0,54 doların üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! 4

Bunu başarabilirlerse, CRO/USDT çifti 0,60 dolara ve ardından 0,68 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, parite 0.39 dolara düşebilir. 4 saatlik grafik paritenin yükselen bir kanal modeli içinde yükseldiğini gösteriyor. Boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarmaya çalıştı ama ayıların başka planları vardı. Agresif boğaları tuzağa düşürerek fiyatı kanala geri çektiler. Alıcılar 50-SMA’yı savunmaya çalışıyor. Fiyat 20-EMA’nın üzerinde devam ederse, boğalar çifti tekrar kanalın direnç çizgisinin üzerine itmeye çalışacak.

FTT/USDT. FTX Token (FTT), genişleyen bir oluşum içinde. Alıcıların fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkaramaması, ayıların rallileri bu seviyeye sattığını gösteriyor. Bununla birlikte, küçük bir pozitif nokta, boğaların 20 günlük EMA (43.85 dolar) ve 50 günlük SMA (41.50 dolar) arasındaki bölgede düşüşleri satın almasıdır. Fiyat mevcut seviyenin üzerine çıkarsa, alıcılar genel engeli aşmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Bunu başarırlarsa, popüler altcoin FTT yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. Parite daha sonra ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 53.50 dolara yükselebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! 5

Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına düşerse geçersiz olacaktır. Bu, analiste göre, paritenin genişleme paterni içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabileceğini gösterecek. Boğaların fiyatı 48 ila 50 dolar genel direnç bölgesinin üzerine çıkaramaması, kısa vadeli traderların kâr rezervasyonunu çekmiş olabilir. Parite her iki hareketli ortalamanın da altına düştü ve 41.99 dolarda %38.2 Fibonacci düzeltme seviyelerine düşebilir. Fiyat mevcut seviyeden veya 41,99 dolardan yükselirse, alıcıların düşüşlerde biriktiğini gösterir. Boğalar daha sonra fiyatı 50-SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite genel dirence meydan okuyabilir. Aşağı yönde, 41,99 doların altında bir kırılma ve kapanış, 39,95 dolardan %50 geri çekilme seviyesine daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! 6

TETA/USDT. Theta Network (THETA), 10 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırıldı ve kapandı. Analiste göre, bu da düşüş trendinin sona erebileceğini gösteriyor. Genel olarak, sert bir direncin üzerindeki bir ralli, geri dönme ve koparma seviyesini yeniden test etme eğilimindedir. 20 günlük EMA (3.49 dolar) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılara avantaj sağlıyor. Fiyat düşüş trendi çizgisinden çıkarsa, boğalar yeni bir yükseliş trendi başlatmaya çalışacak. 4.39 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış daha fazla alım çekebilir ve THETA/USDT çifti 6 dolara yükselebilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve düşüş trendi çizgisinin altına düşerse geçersiz olacaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler! 7

Parite yükselen bir kanal modeli içinde yükseliyor. Boğalar fiyatı kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayılar pes etmedi. Bu, kısa vadeli ayıların kâr rezervasyonu yapmasına ve fiyatı destek hattına çekmesine yol açmış olabilir. Altcoin fiyatı, önceki üç durumda destek çizgisinden sıçradı, bu nedenle boğalar tekrar onu savunmaya çalışacak. Fiyat, seviyenin dışına çıkar ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin yeniden başladığının sinyalini verecektir. Alternatif olarak, kanalın destek çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, 3.20 dolara daha derin bir düzeltme sinyali verebilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap