İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 15 Olay!

İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 15 Olay!

Paylaş
BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 15 Olay!

Önümüzdeki hafta, bir dizi değerli ekonomik olay ve kripto para ünitesi güncellemesi finansal görüntüyü şekillendirecek. İşte Bitcoin ve altcoinler için dikkat edilmesi gereken kıymetli olayların ve gelişmelerin bir listesi.

Bu hafta Bitcoin ve altcoinleri neler bekliyor?

Federal Açık Piyasa Komitesi’nden (FOMC) birkaç tesirli isim 10 Temmuz Pazartesi gününden itibaren sahne alacak. FOMC Üyesi Daly’nin 17:30’da, FOMC Üyesi Mester’in 18:00’de ve FOMC Üyesi Bostic’in 19:00’da konuşma yapması planlanıyor. Bu konuşmaların komitenin para siyasetine ait duruşu hakkında fikir vermesi beklenmekte. Kripto para üniteleri alanında, tıpkı gün Constellation (DAG) IntegrationNet’i piyasaya sürecek. Yani, kullanıcılar için yeni bir platform sunacak. Ayrıyeten Qredo (QRDO), bir güncelleme yayınlayacak.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 15 Olay! 1

11 Temmuz Salı günü, FOMC Üyesi Bullard saat 16:00’da bir konuşma yaparak komitenin para siyaseti görünümü hakkında daha fazla perspektif sunacak. Ayrıyeten Hedera (HBAR), platformun istikrarını güçlendirmeyi amaçlayan bir Güvenlik Modeli Güncellemesi içeren Mainnet V0.39’u yayınlayacak.

Özellikle Çarşamba günü kritik

12 Temmuz Çarşamba günü ise hayli kritik. Çünkü TÜFE dataları ortaya çıkacak. Piyasa iştirakçileri saat 15:30’da açıklanacak olan ABD Çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık datalarını yakından takip edecek. Analistler, bir evvelki ayın %0,4’lük artışından biraz daha düşük olan %0,3’lük bir artış bekliyor. Eş vakitli olarak, ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Yıllık verisi yayınlanacak ve bir evvelki %4,0’lık artıştan düşüşle %3,1’lik bir artış kestirim ediliyor. Günün ilerleyen saatlerinde, FOMC Üyesi Kashkari saat 16:45’te bir konuşma yapacak ve akabinde saat 21:00’de ABD genelindeki ekonomik şartlara genel bir bakış sunan FED Bej Kitabı yayınlanacak. Ayrıyeten Kava (KAVA), platformlarında kıymetli bir güncelleme olan Kava 14’ü tanıtacak. Ayrıyeten Aptos (APT), 32 milyon dolarlık coin’in kilit açılımını gerçekleştirecek.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 15 Olay! 2

13 Temmuz Perşembe günü, saat 15:30’da ABD Birinci İşsizlik Müracaatları verisi açıklanacak ve beklentiler 249.000 ile bir evvelki haftaki 248.000’den biraz daha yüksek olacak. Ayrıyeten, ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) Aylık dataları açıklanacak olup, bir evvelki %0,3’lük düşüşün akabinde %0,2’lik bir artış beklenmektedir. Günün ilerleyen saatlerinde ABD FED Bilanço bilgileri de açıklanacak. Haftayı tamamlarken, 14 Temmuz Cuma günü ABD Michigan Beklentileri açıklanacak. 15 Temmuz Cumartesi günü, IMX, 12.6 milyon dolarlık coinin kilidini açacak. 16 Temmuz Pazar günü MultiversX (EGLD), proje için değerli bir kilometre taşını işaret eden Hatom Mainnet’ini başlatacak.

Piyasa iştirakçileri, çeşitli bölümler ve yatırım stratejileri üzerinde tesirleri olabileceğinden, hafta boyunca bu gelişmeleri yakından takip edecek. Global iktisat toparlanmaya devam ederken, bu olaylar gelecekteki eğilimleri ve yatırımcı hassaslığını şekillendirmede değerli bir rol oynayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap