İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

Paylaş
BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey!

Bitcoin (BTC), 46.000 doların üzerindeki yıllık açılış fiyatına döndükten sonra Mart ayının son haftasına bir patlama ile başladı. Cumartesi gününden bu yana yükselmeye devam eden BTC, aylardır görülmeyen seviyeleri gördü. Peki, yükseliş devam edecek mi? Bu hafta BTC için neler bekleniyor? İşte bu hafta Bitcoin ve altcoin’leri etkileyebilecek 5 madde…

Bitcoin 2022’deki düşüşünü sonlandırıyor mu?

Yeni yıldan bu yana grafikte olmayan bir manzara görüldü ve BTC/USD 47.000 dolardan geri döndü. 24 saat içinde neredeyse 3.000 dolar sıçradıktan sonra, en büyük kripto para birimi, aylarca boğaları yerinde tutan direnç seviyelerine sert bir darbe indirdi. 46.000 doların önemi neredeyse uzun süredir sıcak bir konu oldu – çoğu kişi, bu seviyeye geri dönüşün, Bitcoin’in bir kez daha büyük şeylere hazır olduğunun işareti olacağını söyledi. İnsanlar, daha fazla yükselme potansiyelini göz ardı etmiyor.

Analist ve istatistikçi Willy Woo, “Bitcoin için temel satın alma baskısı artık boğa piyasası bölgesine tırmandı” dedi. Bu arada, 46.000 dolarlık argümanın önemli bir destekçisi olan analist Matthew Hyland, bir sonraki uzun vadeli direnç duvarı olarak kırılacak 52.000 dolarlık bir hedef verdi. Twitter gönderilerinde, hareketin öncesinde Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) göstergesinde bir kırılma olduğunu ve kendisinin de klasik bir kırılma trendi sinyali olduğunu ekledi. Bu nedenle, RSI’nin rallinin kapsamını belirleyebileceği düşünülüyor.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey! 1

Bitcoin ve hisse senetleri ayrışıyor mu?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere enflasyon, Avrupa’daki savaş ve korona virüsün geri dönmeye devam eden tehdidi ile yorumcular 2022’de hisse senetleri ve risk varlıkları için kasvetli tahminlerde bulundu.  Mart 2020 tarihine dikkat çeken bazıları, bu olayı takip eden “kolay para” çağının sona erdiğini ve yalnızca niceliksel genişlemenin devam etmesinin, Bitcoin’in o yıl sonra elde ettiği büyük sermaye akışlarını geri getireceğini savundu.

Ancak şimdi Bitcoin, S&P 500 örneğinde geçen hafta 17 ayın en yüksek seviyesine ulaşan yoğun bir borsa korelasyonuna meydan okuyarak kendi başına öne çıkıyor gibi görünüyor. S&P, Rusya-Ukrayna savaşının etkisini ve FED’in sıkılaştırma planlarını savuştururken, analizler satışların kayda değer olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey! 2

Woo, konuyla ilgili  “Hisse senetlerine ilişkin risk/risk ilişkisi kısa vadeli bir etkidir. BTC, kısa vadeli spekülatörler nedeniyle bu korelasyonu taklit ediyor,” dedi. Bu sırada Coinglass verilerine göre, Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık pozisyon şimdi Aralık ayından bu yana en yüksek seviyesinde.

Kısa vadeli yatırımcılar BTC’lerini satacak mı?

Piyasaya yeni girenler, tüm zamanların en yüksek seviyesinden aşağı inerken satın aldı ve Bitcoin’in 2022 ticaret aralığı için tavan sağlaması sayesinde o zamandan beri su altında kaldı. Glassnode, bir geri dönüşün, bu alıcılardan çıkış için bir acele olarak ruh halini mahvedebileceği konusunda uyardı. Şimdiye kadar, 155 gün veya daha kısa bir süredir kripto para tutan varlıklar olarak tanımlanan kısa vadeli sahipler, trendde herhangi bir yön değişimini tetiklemedi.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey! 3

Bitcoinin ağ temelleri umut vadediyor

Bitcoin’in ağ temelleri bu yıl kesinlikle hayal kırıklığına uğratmamaya kararlı. Bitcoin’in ağ zorluğu yaklaşık 28.67 trilyonluk yeni rekor seviyelere tırmandığı için önümüzdeki hafta bir istisna olmayacak. Hareket, Kazakistan’da faaliyet gösteren madenciler için kargaşanın sonuçlarına eşlik eden bir aylık kayıpları takip ediyor. Bir sonraki zorluk ayarı, yüzde4,4 ekleyerek zorluğu her zamankinden daha büyük hale getirecek. Artan zorluk, Bitcoin’in hash rate’inde de yükselişe işaret ediyor. Geçen yıl, daha önce dünyanın madencilik kalesi olan Çin’deki bir baskının yol açtığı %50 hash oranı düşüşü, artık uzak bir hatıradan başka bir şey gibi görünmüyor.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey! 4

Bu arada Avrupa Birliği’nde Proof-of-Work kripto para desteğini yasaklama girişimi, geçen hafta ikinci kez milletvekillerinin desteğini alamadı. Madencilik havuzları tarafından sağlanan hash rate, saniyede yaklaşık 219 exahash (EH/s) seviyesinde bulunuyor ve bu, şimdiye kadar kaydedilen en yüksek seviye.

Açgözlülük 60.000 dolardan bu yana ilk kez geri döndü

2022’de ilk kez, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, ortalama kripto yatırımcısının ne kadar coşkulu hissettiğini ortaya koydu. Bitcoin’in Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana ilk kez, klasik duygu göstergesi “Açgözlülük” bölgesine girdi. Bu ayki duygunun kendisi gibi dönüşümü de etkileyiciydi. Sadece bir hafta önce, ruh hali “aşırı korku” olarak ölçülüyordu.

BTC Piyasası: İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB, APE ve Altcoin’leri Etkileyecek 5 Şey! 5

Ancak bazıları, daha sonra ne olacağını görmek için daha heyecanlı. JRNY Crypto Pazar günü, “Kripto piyasaları, arz şoku başlarken istikrarlı bir yükseliş trendinde. Bunu tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri göndermek için sadece bir yükseliş olayı yeterli. Tedarik sınırlıyken duygu korkudan açgözlülüğe geçtiğinde işlerin nasıl çılgına döndüğünü izleyin,” ifadelerini kullandı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap