İşte 5 Başarılı Analistten Ripple’ın Yönünü Tayin Eden Kritik Tahminler

İşte 5 Başarılı Analistten Ripple’ın Yönünü Tayin Eden Kritik Tahminler

Paylaş
İşte 5 Başarılı Analistten Ripple’ın Yönünü Tayin Eden Kritik Tahminler

Kriptokoin.com – Bitcoin ve kripto para piyasasının son günlerde yaşadığı düşüşten en çok etkilenen kripto paralardan biri Ripple (XRP) oldu. Popüler altcoin, 0,20 dolarlık seviyeye gerileyerek son iki yılın en düşük seviyelerini kaydetti. Yazım sırasında fiyat bir miktar istikrar kazanmış görünüyor ve  0,227 dolar seviyesinden ticaret yapıyor. Peki XRP’de sırada ne var? Fiyat düşüşe  devem edecek mi yoksa yükselecek mi? Bu soruların cevabını bulmanız için ünlü analistlerin XRP öngörülerini makalemizde sizler için derledik…

NebraskanGooner: Ripple yüzde 60’lık bir düşüş  yaşayabilir

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer kripto paralar ciddi zaralar yazdı. Bu çöküş piyasasında XRP fiyatı 0,20 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu rakam XRP’nin son iki yıl içerisinde görmediği düşük seviyelere işaret ediyor. Ancak fiyat daha sonra ivmelendi ve 0,22 dolar seviyesinden destek buldu. Ancak bazı analistler fiyatın daha fazla düşebileceğini ve XRP’nin yeni düşükleri test edeceğini öne sürüyor.

Ocak 2018’de, Ripple fiyatı 3 dolara kadar çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Ancak kripto para bu zirveden bir yıldız gibi kaydı ve sürekli ivme kaybetti. Daha önce de belirttiğimiz üzere Ripple fiyatı, 0,20 doları dahi test ederek XRP yatırımcılarının ciddi değer kayıpları ile yüzleşmesine neden oldu. Ancak piyasada popüler bir kripto para analisti olan NebraskanGooner, yaptığı analizler sonucunda XRP grafiğinin hala kötü göründüğünü öne sürdü. Analist XRP’nin yüzde 60’lık bir düşüş yaşayabileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

Alex Krüger: Ripple’ın XRP’si Şubat 2020’de sıfıra düşecek

NebraskanGooner XRP ile ilgili şu öngörüde bulundu:

Düşük trend çizgisi sonu önemli olarak ortaya çıktı. Kırmızı bölgeye geri dönüş yapılamıyor ve şimdi fiyat alt menzile inmiş durumda. Bu aralıkta birikme potansiyeli var. Eğer XRP kritik desteği tutamazsa 0,07 doları ziyaret etmesi muhtemel. Burada satın alma ilgim yok. Bu kırmızı bölge bana göre bir birikim aralığı gibi görünmüyor. Umutluların başka bir alıcı ilgisi olmadan satın aldığı bir konsolidasyon aralığı gibi görünüyor. Şimdi fiyat eğilimi, XRP daha derine inmeden birkaç ay önceki gibi görünüyor.

NebraskanGooner gibi XRP’de düşüş öngören bir diğer analistte Alex Krüger. Doğrusal bir regresyon analizini kullanarak yaptığı hesaplamada ünlü kripto analisti Alex Krüger, Ripple’ın XRP’sinin fiyatının Şubat 2020’de sıfıra düşebileceğini iddia ediyor.

3 ünlü analist: Ripple yükselecek ve yeni zirveleri görecek!

Ancak tüm analistler NebraskanGooner ile aynı görüşte değil. Bazı analistler XRP’de devasa yükselişler bekliyor. Bu görüşe sahip olan analistlerden olan CryptoWelson, fiyatın daha fazla yükselişe geçmesinin mümkün olduğunu belirtiyor. CryptoWelson XRP’nin yeteri kadar değer kaybettiğini ve dibi gördüğünü öne sürerek kripto paranın artık tekrar yükselişe geçeceğini iddia ediyor. CryptoWelson XRP ile ilgili şu öngörüde bulundu:

XRP şu anda 0,30 doların altında seyrediyor ve XRP için dünya her zamankinden daha aşağı yönlü görünüyor. İnsanların zihinlerinin nasıl çalıştığı garip değil mi? Fiyat düştükçe daha fazla düşüşe geçiyorlar… Şu an destek alıyoruz ve önümüzdeki aylarda büyük bir sıçrama bekliyorum.

CryptoWelson dışında XRP’de yükseliş öngören başka analistler de var. Kripto analisti Vajolleratzii, şu anki fiyatlara rağmen, XRP’nin yükselişe geçeceğini ve önümüzdeki dönemde kripto paranın 28 doları bulabileceğini iddia ediyor. CryptoBull2020 isimli analist ise çılgın bir tahmin yapıyor ve kripto paranın uzun vadede 40.000 doları vurmasını beklediğini öne sürüyor. Ripple’la ilgili kritik gelişmeler için “Son Dakika Ripple Haberleri: Gizemli XRP Balinası, Milyar Dolarlık Şirketten XRP Raporu ve Daha Fazlası…” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap