İşte 4 Usta Analistten “Destansı Bitcoin” ve “Korkutan Altcoin” Tahminleri

İşte 4 Usta Analistten “Destansı Bitcoin” ve “Korkutan Altcoin” Tahminleri

Paylaş
İşte 4 Usta Analistten “Destansı Bitcoin” ve “Korkutan Altcoin” Tahminleri

Kriptokoin.com – Bitcoin (BTC) kısa süre önce 7.500 dolarlık kritik seviyeyi kırdı ve şu anda bu seviyenin üzerinde hız kazanmaya çalışıyor. Diğer kripto paralarda şu anda BTC gibi ufak fiyat değişimleri ile ticaret yapıyor ve bazı analistlere göre yeni bir rallinin izleri piyasada belirmeye başlıyor. Genel olarak analistler Bitcoin’in patlayıcı bir hareketin sınırında olduğu konusunda hemfikir. Ancak aynı iyimserlik altcoin’ler için geçerli değil. Piyasadaki çarpıcı Bitcoin ve altcoin tahminlerini inceleyelim ve gelecekte bizi kripto para piyasasında nelerin beklediğini görelim…

Bitcoin Kâhini Woo: Yeni Bitcoin boğa koşusu başlamak üzere!

Bitcoin tahminleri tutan başarılı bir analist olan Willy Woo, büyük bir Bitcoin boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu belirttiği gizemli bir tablo yayınlıyor. Value to Transactions Ratio (NVT)’yu icat eden Willy Woo, bu göstergeyi kullanarak başarılı kripto para tahminlerine imza attı. Analiste göre Bitcoin’in on-chain (zincir içi) hacmi, uzun vadeli bir rallinin başlayacağını gösteriyor. Willy Woo’ya göre, zincirdeki momentum yükselişe geçiyor ve BTC’nin yeni bir rallinin eşiğinde olduğunu doğruluyor. Willy Woo, yatırımcı momentumunun yükselişe döndüğünü ve piyasanın Mayıs ayında yapılacak olan ilk halving’e hazırlandığını vurguluyor.

Philip Swift: Bitcoin “patlayıcı bir harekete” hazırlanıyor!

Başarılı kripto analisti Philip Swift, gelecek yılın halving etkinliğinden önce piyasa duyarlılığında bir değişikliğin olacağını ve yeni ralliyi bunun katalize edeceğini belirtiyor. Ayrıca analist Bitcoin fiyatının beş rakama kısa sürede geri döneceğini tahmin ediyor. Analist Philip Swift, bir dizi farklı tablo oluşturuyor ve başka bir boğa piyasasının zirvesinde olabileceğimiz sonucuna varıyor. İlk grafik, 350 günlük hareketli ortalamayı, Bitcoin fiyatının şu anda sahip olduğu destek testi olarak kullanıyor. Analist, bu göstergenin üzerinde hareket eden fiyatın, genellikle bir boğa piyasasına işaret ettiğini de sözlerine ekliyor.

Ancak bu, en yaygın teknik gösterge değil, çünkü çoğu analist haftalık, günlük ve daha kısa süreli zaman dilimlerinde 50 ve 200 hareketli ortalamaları kullanma eğilimindedir. BTC şu anda her iki günlük ortalamanın da oldukça altında ancak 50 haftalık hareketli ortalamayı tutuyor. Ağ momentumu, göz önünde tutmaya değer başka bir ölçüm ve zincirdeki hacimler de yükseliş bölgesine doğru bir harekete işaret edebilir. Philip Swift, pazar döngüsünün son ayı aşamasında olduğumuzu ekledi. Analist gelecek yılın ilk iki ayında patlayıcı bir hareket bekliyor.

Mike McGlone: Bitcoin kısa sürede 5 haneli rakamları görecek

Bloomberg analisti Mike McGlone’da Philip Swift‘le yanı fikirde. Analist 2020’de Bitcoin fiyatının kısa sürede beş rakamlara geri dönebileceğini iddia ediyor.

PlanB: Bitcoin 100 bin doları almaya yakın!

Bitcoin’in yaklaşmakta olan halving etkinliğinin kripto paranın fiyatına olası etkileri üzerine tartışmalar, 2019 biterken doruğa ulaştı. Halving gelecek yılın Mayıs ayında gerçekleşecek ve her yeni Bitcoin bloğu için madencilerin alacağı ödül 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşecek. Etkinlik, ortalama olarak her dört yılda bir gerçekleşiyor ve pazara giren yeni BTC miktarını yavaşlatıyor. Bu şekilde önde gelen kripto para birimi yavaş yavaş 21 milyon tedariğe yaklaşıyor.

PlanB, yeni yaptığı açıklamalarda da halving etkinliklerinin önceki Bitcoin rallileriyle kuvvetle korele olduğunu söylüyor.  Popüler kripto analisti PlanB, Bitcoin’in fiyat geçmişinin, öncü kripto para biriminin 2020 Mayıs’taki bir sonraki halving’den hemen sonra yeni bir boğa piyasasına başlayacağına işaret ettiğini belirtti. Ayrıca analist BTC’de 100 bin dolarlık tahmininin yakın olduğunu ve BTC’nin bu yolda ilerlediğini belirtiyor.

Ünlü analist: Bitcoin’in tarihi göstergesi altcoin’lerin daha fazla “acı çekeceğine” işaret ediyor!

Ayrıca ünlü analist PlanB, Bitcoin pazarının hakimiyetinin dört aşamasını gösteren ilginç bir tablo yayınladı. Bu analistin altcoin’ler için zor zamanlar öngördüğünü gösteriyor. Tarihsel grafikte, PlanB kripto dünyasının en önemli göstergelerinden biri olan Bitcoin’in piyasa değerini ortaya koydu. Bu gösterge, BTC’nin piyasa değerinin, halka açık olarak izlenen tüm diğer kripto para birimlerinin piyasa değerine oranını gösteriyor (4000’in üzerinde altcoin). Bu, altcoin’ler ve BTC için karşılaştırmalı talebin bir göstergesi olarak kullanılır. PlanB, grafiğin dikey olarak kaydığı BTC’nin hâkimiyetinin dört aşamasını gösterdi (alt satırda %100 BTC pazarının hakimiyetini gösteriyor).

Nisan 2017’den önce ilk aşama, BTC’nin hâkimiyetinin %90’dan fazla olduğunu gösteriyor. İkinci aşama (Nisan-Eylül 2017), rakamların %70 ile %90 arasında olduğunu gösterdi. Üçüncü ve dördüncü aşamalar Eylül 2017’den günümüze iki kez tekrarlandı. 2018’in ilk günlerinde, gösterge tüm zamanların en düşük seviyesi olan %35’tir. Şimdi analiste göre, grafik BTC’nin ikinci aşamasına %70’in üzerinde hakimiyetle yeniden girmek üzere. PlanB, bu durumu altcoin’ler için kötü bir piyasa işareti olarak yorumladı. Piyasadaki taze Bitcoin tahminleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “İşte 11 Usta Analistten 11 “Nokta Atışı” Bitcoin Fiyat Tahmini” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap