İşte 2019’un En Çok Kazandıran Kripto Paraları

İşte 2019’un En Çok Kazandıran Kripto Paraları

Paylaş
İşte 2019’un En Çok Kazandıran Kripto Paraları

Bundan yalnızca birkaç saat sonra 2020’ye girecek, yeni bir yıla merhaba diyeceğiz.

Kripto para piyasasında 2019 genelinde birbirinden farklı olaylar yaşandı, yepyeni koinler piyasaya damga vurdu. Bazı koinler yıl genelinde yatırımcıları hayal kırıklığına uğratırken bazı koinler yatırımcıların yüzünü epey güldürdü.

En Çok Kazandıranlar

Günümüzde piyasaya 2 binden fazla kripto para bulunuyor ve bu sayı sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bazı yatırımcılar piyasadaki yeni kripto paralara yatırım yaparak paralarını birkaç kat artırmayı başardılar.

2019 genelinde yatırımcılara en çok para kazandıran koinlere baktığımızda bunların büyük bir kısmının kısmen yeni projeler olduğunu görüyoruz. Bu koinlerden bazıları piyasaya geçtiğimiz yılın ortalarında, bazılarıysa daha sonra giriş yaptı. Bu yılın en çok kazandıran beş kripto parasını şu şekilde sıralayabiliriz:

 Seele: Piyasaya geçtiğimiz yılın yaz mevsiminde giriş yapan Seele kısa süre içerisinde hızla büyümeyi başardı. Seele 2019’da yaşadığı yüzde 3 bin 465’lik artışla yatırımcıların yüzünü güldürdü. SNX: Synthetix Network Token piyasaya Seele’den önce, 2018’in başlarında giriş yaptı. Tıpkı Seele gibi hızlı büyüyen ve oldukça sıkı bir destekçi kitlesine ulaşan SNX bu yıl genelinde yüzde 2 bin 475’lik bir artış yaşadı. EKT: Ocak 2018’de piyasaya giriş yapan EduCare son zamanlarda değer kaybediyor olsa da 2019 genelinde oldukça iyi bir performans sergiledi. EKT yıl genelinde yüzde 594’lük bir artışla pek çok yatırımcının parasını katlamasını sağladı. LINK: Piyasaya 2017’de giren Chainlink projesi o zamandan beri sektörün en popüler projelerinden biri olmaya devam ediyor. Kurduğu ekosistemle ön plana çıkan Chainlink’in tokenı LINK yıl genelinde yatırımcılara yüzde 507’lik bir getiri sağladı. DAG: Constellation da tıpkı Chainlink gibi sektörün popüler projelerinden biri olarak değerlendirilebilir. Son zamanlarda tıpkı EKT gibi değer kaybediyor olmasına rağmen LINK de 2019 boyunca pek çok yatırımcının yüzünü güldürmeyi başardı. Yüzde 374’lük bir artış yaşayan DAG fiyatı bu yıl 0.022 dolara kadar çıktı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap