İşte 16 Ünlü Analistin “Bugün Çıkan” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

İşte 16 Ünlü Analistin “Bugün Çıkan” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Paylaş
İşte 16 Ünlü Analistin “Bugün Çıkan” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Kriptokoin.com – Kripto para piyasası yazım sırasında düşüş yönünde hareket ediyor. Bitcoin, Ripple ve Ethereum gibi büyük kripto para birimleri değer kayıpları ile ticaret yapıyor. Peki Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin’lerde şimdi yön neresi? Fiyatlar hangi yöne kayıyor? Piyasa için sırada ne var? Çift dip mi, pump mı, yoksa sadece dump mı? Bu soruları başarılı analistlerin Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin fiyat taminleri ışığında cevaplandıralım…

Beastlyorion: Ethereum, Ripple ve altcoin’ler vahşi dalgalacak

Bir kripto analisti ve kendini “balina fısıltısı” olarak ilan eden bir uzmana göre, Ethereum, Ripple (XRP) ve genel olarak altcoin piyasası büyük bir ralli için hazırlanıyor. Beastlyorion adını alan analist, Twitter’daki 57.000 takipçisine, Bitcoin’in genel kripto pazarındaki hakimiyetinin %66 civarında bir desteği test ettiğini söyledi. Analiste göre eğer bu destek kırılırsa, Ethereum, Ripple (XRP) ve genel olarak altcoin piyasasının “tahmin edebileceğinizden çok daha vahşi” olması bekleniyor.

Willy Woo: Altcoin’lerin birçoğuna yatırım yapılmaz

Analist Willy Woo, 113.000 takipçisine katı yatırımlar için gerekli likidite bulunmadığını söyleyerek altcoin’lerin büyük çoğunluğuna dikkat etmeleri konusunda uyarıyor:

2017’de altcoin’ler için hodling yapmak, bir Lambo’yu sürerken teknolojik bir rüyaya spekülasyon yapmak gibiydi. 2019’da altcoin’ler için hodling yapmak ise büyük bir işletme için yasal uyumluluk belgelerini okumak gibi bir otobüse binmek için yeterli değişiklik olup olmadığını kontrol etmek gibidir.

MoonOverlord: Ethereum 300 doları hedefliyor

Kasım ayındaki oynaklığın ETH’yi gönderebileceği noktaya değinen bir kripto analisti olan MoonOverlord, kripto paraları yakın vadede 300 doları hedef alabileceğine inandığını açıkladı.

Josh Rager: Bitcoin hala kral! Altcoin’ler doğrudan Bitcoin ile koreledir

Popüler analist Josh Rager, 59.000 takipçisine Bitcoin’in fiyatının hala kral olduğunu söyledi:

Altcoin’ler doğrudan Bitcoin ile koreledir. Fiyatın güneye gitmesi halinde, portföyü altcoin’lerle çeşitlendirmek işleri daha da kötüleştirecek. Eğer korunmak istiyorsanız, vadeli işlem veya opsiyonları nasıl kullanacağınızı öğrenin. Kriptodaki çeşitlendirme strateji mantıklı değil ve portföyün çoğunluğu BTC olmalı.

Filbfilb: Bitcoin daha fazla düşecek

Kısa vadede analist Filbfilb, görüşüne göre Bitcoin’in daha fazla çöküş yaşayabileceğini belirtiyor.

Alistair Milne: Bitcoin SV’ye yönelik yatırımcı talebi yetersiz

İngiliz girişimci ve yatırımcı Alistair Milne, Bitcoin SV (BSV) talebinin yetersizliğine ışık tutuyor. Atlanta Dijital Para Fonu CIO’su Alistair Milne, tüm mayınlı BSV’lerin yaklaşık yüzde 50’sinin hiç hareket etmediğini, bunun da Bitcoin yavrularına olan talebin eksikliğini gösterdiğini belirtiyor.

Preston Pysh: Bitcoin’de 2018’in sonunda görülen çöküşün izleri var

Teslim olan madencilerin önemini daha iyi göstermek için, endüstrinin önde gelen uzmanlarından ve bir Bitcoin boğası olan Preston Pysh’in görüşüne bakalım.  Pysh’ın grafiğinden görülebileceği gibi, madencilik endüstrisindeki teslimiyet, 2018’in sonunda şimdiye dek bilinen çöküşün katalizörü oldu.

Ben Gabriel: Litecoin’de 61 dolarlık direnç yükselişi ateşleyecek

Ben Gabriel’e göre Litecoin, son 3 gün içerisinde, ayıların piyasanın kontrolünü elinde tutan önemli bir düzeltmesinden ötürü birçok fiyat indirimine tanık oldu. Bununla birlikte analiste göre, LTC için 60 dolarlık fiyat seviyesinin üzerine çıktıktan sonra yükseliş yönünde bir adım beklenirken, 61 dolarlık direnç saatlik grafikte bir sonraki yükseliş fazı için önemli bir seviyedir.

Denys Serhiichuk: Bitcoin sürekli olarak bir düzeltmeyle karşı karşıya

Denys Serhiichuk’a göre, BTC için önceki fiyat tahminimiz, oran 8.400 dolara yaklaşırken neredeyse kendini haklı çıkarıyor. Bu kripto para birimi sürekli olarak bir düzeltmeyle karşı karşıya ve şu anda destek alanını test etmek zorunda. Analiste göre 4H grafiğine bakıldığında, tekliflerin aşağı doğru kanalın üst sınırının bulunduğu destek alanını test etmesi gerekiyor. Varlık 7.670 dolar işaretinin üstünde olduğu sürece, alıcıların baskısı devam edecek. Analiste göre Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesindeki destek hattının denenmesi kısa bir süre içinde yükselmeyi destekliyor.

Denys Serhiichuk: Ethereum’un 150 dolara düşmesi bekleniyor

ETH, genel piyasa düşüşüne dayanmaya çalışıyor. Ancak, bu altcoin fiyatı son 24 saat içinde neredeyse %1,5 düştü. Grafiği analiz ederek, alıntılar “üçgen” deseninin içine sıkıştırılır. Bir yandan, bu belirsizlik varlığını ve oynaklığın azaldığını gösterir. Yine de modelin sınırlarından biri bozulduğunda analiste göre arıza yönünde güçlü bir hareket beklenebilir. Kısa vadeli bir alım satım opsiyonu olarak analiste göre, fiyatın üçgenin alt sınırının ötesine geçmesi ve 150 dolar işaretine düşmesi bekleniyor. Bu düşüşün onaylanması 185 dolar civarında bir fiyat tespiti olacak.

Denys Serhiichuk: Ripple 0,25 dolara düşebilir

Kasım ayının başından bu yana, XRP aşağı yönlü hareketini sürdürüyor. Geçen haftadan bu yana, kripto para oranı neredeyse %2 azaldı. 1D grafiğe bakıldığında, devam eden düşüş henüz zirveye ulaşmadı. Analiste göre, Hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesi, er ya da geç fiyatın dibe ulaşılacağı gerçeğini destekleyen düşüş eğilimindedir. Bu özel durumda XRP, analistlere göre önemli bir süre boyunca destek bölgesi görevi gören bir seviye olan 0,25 dolara düşebilir. Yatırımcılar analiste göre bu durumun ayın sonunda olmasını beklemeli.

Aayush Jindal’dan nokta atışı Bitcoin, Ethereum ve Ripple tahmini

Aayush Jindal’a göre ABD doları karşısında Bitcoin fiyatı 8.700 doların altında bir ivme kazanıyor. Bu nedenle analiste göre, BTC 8.300 ve 8.200 dolar civarında bir sonraki desteğe doğru ilerlemeye devam edebilir. Aayush Jindal’a göre Ripple fiyatı ise Amerikan doları karşısında 0,2700 doların altında bir ayı önyargısı ile işlem görüyor.  Analiste göre XRP fiyatı, 0,2620 dolar ve 0,2600 dolarlık desteklerin altında daha fazla kayıp riski altında kalıyor. Aayush Jindal’a göre Ethereum fiyatı da 180 dolar – 182 dolarlık destek bölgesini kırarsa daha fazla olumsuzluk riski altında kalır.

Cole Garner: Bitcoin 6.000 dolara düşmeden önceki ayı kapanına yakalandı

Bir kripto analisti, Bitcoin’in gelecekteki fiyatı için potansiyel olarak düşüş işareti gösteren alarmı çalıyor. Kripto para yorumcusu Cole Garner’ın belirttiği gibi, Bitcoin hash oranlarının durumunu izleyen bir gösterge olan Hash Ribbons az önce düşüş eğilimi gördü. Bu kendi başına fazla bir anlam ifade etmese de analiste göre, ayı crossover’ının en son görülmesi “Bitcoin’in 6.000 dolara düşmesinden kısa bir süre önce görüldü” ve bu düşüş sinyalidir. Garner’a göre, bu olay son defa geçen yılın Kasım ortasında gerçekleşti ve BTC 13 Kasım’da 6.355 dolardan 15 Aralık’da 3.220 dolara düştü.

RJ: Ethereum için Kasım tarihsel  bir ay

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti olan RJ, Kasım’ın kripto para birimi için tarihsel  bir ay olduğunu ve inanılmaz bir oynaklık yaşadığını açıkladı.

Biraajmaan Tamuly: Ethereum, konsolidasyon devam ederken, tüm zamanların düşük fiyat oynaklığına yaklaşıyor

Biraajmaan Tamuly’a göre, Ethereum 184 dolar olarak değerlendi. ETH’nin değerlemesi 26 Ekim’den bu yana sürekli olarak 170 ile 190 dolar arasında oldu ve önümüzdeki birkaç hafta Ethereum’un değerlemesi ve fiyatının genel oynaklığı için kritik öneme sahip olacak.

Mr. Anderson: Bitcoin’de büyük hareket yakında geliyor

Twitter’da popüler bir kripto para birimi analisti olan Mr. Anderson, son bir tweet’te lider kripto para birimi için büyük bir hareketin yakın olduğunu belirtti:

Uykuya dalmayın ve göz kırpmayın! Büyük hareket yakında geliyor.

Clark: Bitcoin agresif bir boğa piyasasına girmek üzere

Diğer bir popüler analist olan Clark, bu fikre daha da dikkat çekerek, takipçilerine agresif boğaların her bir fiyat düşüşünü satın aldıklarını söyleyerek, kripto’nun yerel desteğinin düşündüğünden çok daha güçlü olabileceğini belirtiyor.

PlanB: Evet, teorik olarak daha fazla kapitülasyon olabilir

Analist PlanB, kısa vadede madencilerin kâr elde edemeyeceklerini ve geçici olarak tesislerini kapattıklarını kabul ediyor. Bununla birlikte analist, 21 Kasım’dan sonra Bitcoin’in zorluk ayarlaması başladığı zaman BTC için her şeyin daha iyi olabileceğini düşünüyor:

Evet, teorik olarak daha fazla kapitülasyon olabilir. Ancak pratikte, hash oranının arttığını ve son 650 bloğun bu hash oranından tahmin edilen bir sonraki zorluk oranının %+4 zorluk ayarının yapıldığını, bu nedenle daha fazla kapitülasyon olmadığı görülüyor.

Son dönemdeki popüler kripto para tahminleri için “İşte 17 Usta Analistten 17 “Nokta Atışı” Bitcoin, Ethereum ve Ripple Tahmini” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap