İstanbul’daki Blockchain Konferansına Faruk Eczacıbaşı da Katılıyor

İstanbul’daki Blockchain Konferansına Faruk Eczacıbaşı da Katılıyor

Paylaş
İstanbul’daki Blockchain Konferansına Faruk Eczacıbaşı da Katılıyor

Dünyanın en büyük blockchain konferanslarından biri olan IstanBlock 2020’nin düzenlenmesine bir ay gibi bir süre kaldı. Roger Ver, Da Hongfei gibi isimlerin katılacağı etkinliğe Eczacıbaşı Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı da katılacak.

Eczacıbaşı Geliyor

6-10 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan etkinliğin konuşmacıları arasında Faruk Eczacıbaşı da yer alacak. Eczacıbaşı Holding A.Ş’nin yönetim kurulu başkan yardımcılığının yanı sıra Blockchain Türkiye Platformu Yürütme Kurulu’nun başkanlığını da üstleniyor.

Eczacıbaşı’nın etkinlik sırasında kripto para ve blockchain dünyasındaki gelişmelerden bahsetmesi bekleniyor. Kendisi bunların yanı sıra fintech ve finans konularına da değinecek. Ayrıca Eczacıbaşı’na konuşma sırasında Boğaziçi Ventures’dan tanıdığımız Barış Özistek eşlik edecek.

EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller, Faruk Eczacıbaşı’nın da etkinliğe katılıyor olmasından ötürü gayet memnun duruyor. IstanBlock 2020 etkinliğinin organizatörü olan Korhaliller, konu hakkındaki görüşlerini şöyle dile getiriyor:

Sayın Eczacıbaşı Türk iş dünyasında zekâsı ve becerisi ile tanınan çok değerli bir isim. TBV liderliğinde kurulan Blockchain Türkiye Platformuna kattığı vizyon ve değerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu girişim sayesinde sadece Türkiye değil, dünya için de yeni bir kavram olan blockchain teknolojilerinin en iyi şekilde anlatılacağına, yeni nesil iş yapış biçimlerinin neler olduğunun, avantajları ve zorluklarıyla her açından anlatılabileceğine inanıyorum.  EAK Digital olarak blockchain teknolojilerinin getireceği fırsatları, kullanım ortamlarını anlatma vizyonu ile etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yolda yapılan tüm girişimleri de destekliyoruz.  Kendisinin IstanBlock 2020’de yer alması, finans dünyasının blokchain ve kripto tarafından yönetilen yeni bir finans dünyasına geçişinin gerçekleşecek olmasının işareti. Faruk Eczacıbaşı‘nın blok zinciri teknolojisinin gelecek dönemde sunacağı fırsatlarla ilgili çizeceği vizyonu heyecanla bekliyorum.

Faruk Eczacıbaşı’nın blockchain teknolojisi hakkında son derece olumlu görüşleri olduğunu biliyoruz. Kendisi ayrıca Türkiye’nin bu sektörde önemli bir rol oynayabileceğine inanıyor. Türkiye’nin bu alandaki potansiyeline vurgu yapan Eczacıbaşı şunları söylüyor:

Dünya blockchain kavramını daha yeni tanıyor. Türkiye olarak bilgi birikiminden çok uzak değiliz. Şu anda da kripto paralar dışında fazla değişim yaratacak uygulamalar daha ortaya çıkmadı. Türkiye mevcut potansiyeli ile dünyada blokchain kavramının gelişmesinde iddialı olacak bir konuma gelebilir.

Merakla beklenen IstanBlock 2020 etkinliğine Faruk Eczacıbaşı’nın yanı sıra daha farklı tanındık isimler de katılıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, SabancıDX Genel Müdürü Burak Aydın, CoinShares CFO’su Meltem Demirors, Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver, Bybit’in kurucu Ceo’su Ben Zhou, NEO’nun kurucusu Da Hongfei, Celcius Network’un kurucusu Alex Mashinsky gibi isimler etkinliğin konuşmacıları arasında yer alıyor.

Etkinlik ile ilgili tüm detaylara www.istanbulblockchainweek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk reddi:
Bu metin sponsorlu bir makaledir.
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sponsorlu makale yayınlamak için iletişime geçin! /Contact us!

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap