İstanbul yükseltmesi Ethereum fiyatı için tetikleyici olabilir mi?

İstanbul yükseltmesi Ethereum fiyatı için tetikleyici olabilir mi?

Paylaş
İstanbul yükseltmesi Ethereum fiyatı için tetikleyici olabilir mi?

Ethereum fiyatları, sağlam temellere ve büyüyen bir merkezi olmayan finans ekosistemine rağmen son zamanlarda oldukça cansız kaldı. Dünyanın en büyük ikinci kripto varlığı, Bitcoin’e o kadar umutsuzca bağlı ki genel anlamda büyük bir korelâsyona sahip. Ancak İstanbul ağ yükseltmesi önümüzdeki hafta bu konuda yardımcı olabilir.

Ethereum tartışmaları devam ediyor

Fiyat açısından, Ethereum kötü bir konumda bulunuyor.2019 yılında 350 dolar zirvesi neredeyse% 60’lık bir düşüş kaydetti. Tüm zamanların en yüksek değerinden ise yüzde 90 oranında değer kaybetti. Ethereum, bu yıl kazanılan tüm kazancı neredeyse sildi ve Ocak ayı başlarında işlem gördüğü seviyelere geri döndü.

Sosyal medyadaki kripto topluluğu ise bankalardan ve devletlerden finansal bağımsızlık sağlayacak olan büyük tablodan uzaklaşıyor. Bitcoin maksimalistleri ise Ether’i bir aldatmaca değerlendirirken devam eden çekişmede piyasanın tamamı neredeyse dibi gördü.

Bitcoin ve Ethereum iki farklı amaca hizmet ediyor. biri değer deposu diğeri ise bir dApp platformu ve DeFi yatırım aracı. Her ikisi de mevcut başarısız sisteme karşı korunma amaçlı. Birbirine rakip olan Twitter topluluklarının kabul edemediği veya odaklanmadığı konu ise tam olarak bu.

Ethereum ağını önümüzdeki yıl bazı önemli gelişmeler bekliyor. Ancak bu, oldukça değer kaybeden Ether tokeni için tetikleyici olacak mı? Ölçeklenebilirlik her zaman ağ için bir endişe kaynağı olmuştur ve ETH 2.0’a göç uzun zamandır bekleniyor.

İstanbul yükseltmesi yakında

Bunlardan herhangi biri gerçekleşmeden önce, İstanbul güncellemesi başarıyla tamamlanması gerekiyor ve şu anda geri sayıma göre önümüzdeki hafta sonu civarında yapılması planlanıyor. Güvenliği, birlikte çalışabilirliği ve ağ maliyetlerini iyileştirmek için bu hard fork’da uygulanan altı Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) olacak.

Zcash ile birlikte çalışabilirlik, güvenlik iyileştirmeleri ve ağdaki gas maliyetlerinin azaltılmasıyla ilgili dört EIP birlikte ele alınacak. ETH cüzdanları üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağından, bu güncelleme gelecek yıl için planlanan büyüklerin öncüsü olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, İstanbul’un Ethereum fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi olması pek mümkün görünmüyor.

Serenity, Faz 0, Beacon Chain uygulamasından başlayacak olan, gelecek yıl farklı bir hikâye olacak. Bu, yeni Ethereum 2.0 sisteminin tamamını destekleyen omurga olarak tanımlanan yepyeni bir hisse ispatı blok zincirini içeriyor.

Faz 0 için geniş kapsamlı testler devam etmekte ve bu 2020’ye kadar devam edecek. Test net’in başarılı olması durumunda, ana ağın başlatılması gelecek yılın ilk yarısında, belki de ilk çeyrekte gerçekleşebilir.

Fiyat açısından baktığımızda, bu büyük güncellemeler yaklaşmaya başladığından, işler Ethereum için olumluya dönebilir. O zamana kadar 200 dolara ulaşma ihtimali hala çok uzak gözüküyor.

bitcoinist

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap