İsrail’in Bankacılık Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’de Ticaret Sunuyor!

İsrail’in Bankacılık Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’de Ticaret Sunuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: İsrail’in Bankacılık Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’de Ticaret Sunuyor!

ABD merkezli kripto teknoloji şirketi Paxos ile İsrail’in en büyük bankalarından biri olan Bank Leumi, Perşembe günü yapılan anlaşmanın ardından ortaklıklarını duyurdu. Bank Leumi, İsrail’de kripto ticaretine izin veren ilk şirket olacak. Banka, müşterilerine, Bitcoin ve popüler bir altcoin için işlemleri açmaya hazırlanıyor…

Bank Leumi altcoin ticaretine izin verecek

Liste şimdilik Bitcoin ve Ethereum ile sınırlı. 24 Mart’ta yapılan duyuruya göre Bank Leumi, dijital platformu Pepper Invest aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum’da kripto ticaretine izin verecek, ilk çıkış tarihi ve düzenleyici izin daha sonra belirlenecek. Leumi’nin dijital kolu Pepper Invest, müşterileri için kripto ticaretini kolaylaştırmak amacıyla vergi karmaşıklığını yönetecek ve İsrail Vergi Dairesi standartlarına göre vergi tahsil edecek. Müşteriler ayrıca kripto cüzdanı indirmek zorunda kalmadan kripto para birimi alım satım hizmetini kullanabilecekler.

BTC Piyasası: İsrail’in Bankacılık Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’de Ticaret Sunuyor! 1

Pepper Invest’in alım satım hesabını kullanarak kripto para alım satımına ilişkin şirketin açıklaması:

Basit satış prosedürü, şu anda mevcut olan araçları kullanarak kripto para birimlerini cari hesapta bulunan paraya dönüştürmenin mevcut zorluğuyla ilgili önemli bir yeniliktir.

Pepper CEO’su Uri Natan, İsrail’de kripto ticaretine öncülük etme konusunda şunları söyledi:

Müşterilerimize bir cüzdan indirmek zorunda kalmadan ve herhangi bir işlem yapmadan kripto para ticareti yapmalarını basit, güvenli ve güvenilir bir şekilde sunan İsrail’deki bankacılık sisteminde ilk ve dünyadaki birkaç kişiden biri olmaktan gurur duyuyoruz.

Kripto para piyasası yükselmeye devam ediyor

Coinmarketcap verilerine göre, toplam kripto piyasa değeri 2 trilyon dolar direncine ulaştı. Yazım sırasında, büyük hacimli altcoin’lerin hepsi yükselişteydi. Kriptokoin.com olarak analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin 44.000 doların üzerinde işlem görüyor ve Ethereum 3.100 doları aştı.

BTC Piyasası: İsrail’in Bankacılık Devi, Bitcoin ve Bu Altcoin’de Ticaret Sunuyor! 2

Anlaşma neden önemli

İsrail Vergi Dairesi’ne göre, İsrail’de kripto para kullanımı bir tür sanal ödeme olarak kabul ediliyor ve vergiye tabi. Bununla birlikte, Bank Leumi’nin İsrail’de Bitcoin ve Ethereum ticaretini başlatması, kripto kabulüne yönelik önemli bir adım.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap