İspanya: BBVA Bank ve Energy Co. Repsol, Blockchain Finansal Çözümleri Geliştiriyor!

İspanya: BBVA Bank ve Energy Co. Repsol, Blockchain Finansal Çözümleri Geliştiriyor!

Paylaş
İspanya: BBVA Bank ve Energy Co. Repsol, Blockchain Finansal Çözümleri Geliştiriyor!

BBVA ve Repsol, blockchain finans uygulamaları oluşturmak için BBVA, blockchain ağında 325 milyon Euro’luk kredi hattı oluşturuyor. 20 Haziran’da yayınlanan bir duyuruya göre, önemli İspanyol bankacılık grubu BBVA ve İspanyol enerji şirketi Repsol, kurumsal bankacılık adımında blockchain temelli çözümler geliştirmek için bir anlaşma imzaladılar.

BBVA ve Repsol tarafından üretilen blockcahin ürünü, Hyperledger ve Ethereum test ağı olmak üzere birçok farklı blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirildi.

Repsol’da Blockchain ve Digital Experimentation başkanı Nuria Ávalos, işbirliği hakkında şunları söyledi:

“Repsol işbirlikçi ortamlarda aktif olarak yer almak istiyor. Blockchain, burada kalmak isteyen yıkıcı bir teknolojidir ve BBVA ile yapılan anlaşma, faaliyetimizin her alanında dijitalleşme stratejimizi geliştirmektedir. ”

Anlaşmada BBVA’nın kurumsal bankacılıkta blok zincir teknolojisini uygulamada yeni stratejisinin bir parçası olduğu bildiriliyor.

En son çözümün, BBVA tarafından tasarlanan ve sözleşmenin imzalanmasından anlaşmaya kadar blok zincirini kullanarak tüm kredi sürecini yürütmek için tasarlanan platformunun bir evrimi olduğu bildiriliyor. BBVA Nisan ayında, blok zincirinin bir tür dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanarak 75 milyon € değerindeki kurumsal krediyi veren ilk küresel banka oldu. Hareketin, işlem süresini günlerden bir saate indirdiği bildirildi.

Dün BBVA’nın CEO’su Carlos Torres, blok zincirinin henüz “olgunlaşmamış” olduğunu, “temeldeki para birimlerinin volatilitesini” ve söz konusu önemli konular arasında vergi makamları ve mali düzenleyicilerle olası uyumluluk konularını gösterdiğini söyledi.

Ancak, sözlerine şöyle devam etti: Blockchain’in avantajları, şirketin işi için çok önemlidir, “geliştirme ve düzenleyiciler hazır olduğunda,” BBVA teknolojiyi ilgili kullanım durumlarına uygulamak için gerekli araçlara sahip olmak istiyor. ilk adım olarak BBVA blockchain ağı için, 325 milyon Euro’luk (375 milyon $) kredi kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap