İsmail Hakkı Polat Bitcoin ve Kriptolarda 2019’u Yorumladı

İsmail Hakkı Polat Bitcoin ve Kriptolarda 2019’u Yorumladı

Paylaş
İsmail Hakkı Polat Bitcoin ve Kriptolarda 2019’u Yorumladı

Kriptokoin – İsmail Hakkı Polat bugün BusinessHT’de Hande Berktan’ın BusinessHT Teknoloji isimli programına konuk oldu. Polat Hoca programda Bitcoin ve kripto para dünyasında 2019 yılını yorumladı.

Polat Hoca, 2019 yılı için kripto para birimlerinin  fena bir performans göstermediğini ifade ediyor. Yıl içerisinde Bitcoin’in 14 bin dolarlara kadar ulaştığını ifade eden Polat, özellikle yaz aylarından sonra bir düşüşün olduğunu ve bunda da Facebook’un Libra’sının gündeme gelmesi, devletlerin bu alana girmesi, piyasalarda var olan spekülasyonlar ile beklenti dahilindeki gelişmelerin tam olarak gerçekleşmemesinin etkili olduğunu ifade ediyor.

Son hareketleri de değerlendiren Polat düşük hacimlerin söz konusu olduğunu ve bir tedirginlikle birlikte hareket edildiğini vurguluyor.

Etkili Düşüşler

Dün gece popüler altcoinlerde özellikle de MATIC’de meydana gelen düşüşe de değinen Polat, önümüzdeki dönemde 2001 yılındaki dotcom krizi gibi bir krizin gelip birçok altcoinin bu kriz ortamında gerçek anlamda öleceğini ve 2020 yılında piyasadan çekileceğini ifade ediyor. 2019 yılına bakıldığında ise aslında CoinMarketCap’te listelenen birçok altcoin’in artık hacminin oluşmadığı veya geliştiriciler tarafından en ufak bir kod yazımının dahi söz konusu olmadığını vurgulayan Polat, orada listelenen 1000’e yakın koinin artık çöp durumuna geldiğini ifade ediyor.

Ripple

Ripple ile ilgili açıklama yapan Polat, Merkez Bankalarının ve bir çok koinin Ripple’a rakip olduğunu ifade ederek asıl olarak hızlı ve ekonomik olarak para gönderme amacında olan Ripple’ın MoneyGram’ı satın alması gibi hamlelerine değiniyor.

Ethereum

Ethereum’un İstanbul Hard Fark’una da değinen Polat, ETH’de yeni bir döneme geçildiğini ve Bitcoin’den sonra en önemli kripto paralardan biri olmaya devam edeceğini ifade ediyor.

Bakkt

Bitcoin’de 2019 gelişmelerine de değinen Polat özellikle Bakkt’ın piyasaya sürülmesinin önemli bir hamle olduğunu ancak başlangıçta oluşan hacmin hayal kırıklığı oluşturduğunu, ancak iyi bir platform olduğunu ve giderek büyüdüğünü şimdi de Bitcoin opsiyon işlemlerini başlatacağını ilerleyen zamanda ise BTC fiyatına ciddi anlamda etki edebilecek bir faktör olduğunu dile getiriyor.

2019’un Hayal Kırıklığı

2019 yılının hayal kırıklığını SEC’in Bitcoin ETF kararı olduğunu belirten Polat, Libra’dan sonra kripto paralara nasıl alternatif oluşturabiliriz düşüncesinin tüm dünyada eyleme dönüştürüldüğünü ifade ediyor.

2020 Bitcoin halving etkinliğine de değinen Polat, bu durumun madenciler için çok daha az üretim ancak çok fazla masraf anlamına geldiğini ifade ediyor.

Son dönemdeki kripto para dünyasında öne çıkan lider borsaların Türkiye’ye yönelmesiyle ilgili olarak bu borsaların Türkiye’deki kripto paralara ilgiyi bizzat gördüklerini ifade ederek Huobi’nin artık Türkiye’deki ofisini kurduğunu belirtiyor. Polat, Binance ve Huobi gibi borsaların Türkiye piyasalarında olmasının alana bir canlılık getireceğini ifade ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap