IRS, Bitcoin ATM’lerinden Rahatsız

IRS, Bitcoin ATM’lerinden Rahatsız

Paylaş
IRS, Bitcoin ATM’lerinden Rahatsız

Amerikan Gelir ve Vergi İdaresi IRS, ülkede sayısı giderek fazla oranda artan kripto para ATM’lerinden rahatsızlık duyuyor.

Konuyla ilgili kurum yetkilierinin Bloomberg’e verdiği demeçlere bakılırsa, kripto para ATM’lerinin barındırdığı bazı riskler, IRS yetkililerini endişelendirmiş durumda.

IRS yetkilileri, kripto para ATM’lerinde herkesin işlem yapmasından görünen o ki rahatsızlık duyuyor.

Konuyla ilgili olarak verilen demeçlerde, Bitcoin ATM’lerinin KYC ve AML gibi süreçlerde yetersiz kaldığı ifade edilirken, bu durumun çözülmesi gerektiği ifade ediliyor.

Yetkililer, herkesin istediği gibi kripto para yatırdığı ve de çektiği bir ortamda vergi kaçırma süreçlerine ATM’lerin de aracılı edebileceği fikrini taşıyor.

ATM konusunda Amerika’nın son dönemde büyük bir atılım yaptığı ve ülkede sürekli olarak yeni lokasyonlara kripto para ATM’lerinin koyulduğu göz önüne alınırsa, IRS’in bu konuda harekete geçmek için hamle yapacağı belirtiliyor.

IRS, bu konuda diğer kurumlar ve kuruluşlar ile de birlikte çalışarak, Bitcoin ATM’lerinin yayabileceği olası kötü riskleri ortadan kaldırmak için işe koyulacak gibi duruyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap