İronik: Bank of America, PayPal’ın Eski Yöneticisinin Hesabını Kapattı

İronik: Bank of America, PayPal’ın Eski Yöneticisinin Hesabını Kapattı

Paylaş
İronik: Bank of America, PayPal’ın Eski Yöneticisinin Hesabını Kapattı

Bank of America, PayPal’ın eski CFO’su Roelof Botha’nın banka hesabını “hiçbir gerekçe olmadan” kapatma kararı aldı.

Botha bu durumu sosyal medya üzerinden paylaştıktan sonra pek çok kişi kendisini kripto para dünyasına davet etmeye başladı.

Hesabı Kapandı

Paypal’ın eski CFO’su Botha, Twitter hesabından bir gönderi paylaştı ve Bank of America hesabının sebepsiz yere kapandığını açıkladı.

Bank of America’nın 20 yıllık müşterisi olduğunu söyleyen Botha, Bank of America hesabının kapandığını ve banka yetkililerinin bu karar için herhangi bir gerekçe göstermediklerini söyledi.

Ne Kadar İronik

Botha bu durumu paylaştıktan sonra bazı isimler Botha’ya destek olup Bank of America’yı kınamaya başladı. Bazı isimler ise ortada ironik bir durum olduğunu vurgulamaya başladılar.

Bank of America herhangi bir sebep göstermemiş olmasına rağmen bir müşterisinin hesabını kolaylıkla kapatabiliyor. İroniktir ki Botha’nın zamanında CTO’luğunu yaptığı PayPal da buna benzer kararlar alabiliyor.

PayPal bundan yalnızca birkaç gün önce artık PornHub ile çalışmayacağını açıkladı ve 100 binden fazla kullanıcısını mağdur bıraktı. PayPal’ın bu kararı yüzünden on binlerce PornHub kullanıcısı platformdan elde ettikleri gelirleri artık PayPal aracılığıyla çekemeyecekler.

Kripto Para Çağrısı

Sosyal medyadaki bazı isimler ise Botha’nın yaşadığı bu olayı örnek gösterip kendisini kripto para dünyasına çağırmaya başladılar.

Civic CEO’su Vinny Lingham bu olaydan sonra Botha’ya “Bitcoin alıp almadığını” sordu. Rhythm adlı kullanıcı ise Bank of America’nın adeta “Bitcoin’in reklamını yaptığını” vurguladı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap