İran’daki Kargaşa Bitcoin’in Artışı İçin Bir Katalizör Olabilir mi?

İran’daki Kargaşa Bitcoin’in Artışı İçin Bir Katalizör Olabilir mi?

Paylaş
İran’daki Kargaşa Bitcoin’in Artışı İçin Bir Katalizör Olabilir mi?

Kriptokoin – İranlı protestocular, kripto para birimi topluluğunun gelişmeleri yakından takip ettiği üzere, Behbahan şehrinde bulunan kentte İran İslam Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın binasını ateşe verdi.

Özgürlükçü medya şirketi BeingLibertarian’ın resmi twitter profili, ülkenin güneybatısındaki Behbahan’da bulunan İran’ın merkez bankasının bir şubesini protestolar eşliğinde ateşe verdi.

Konuyla ilgili olarak İlginç bir şekilde, bir tweet’e verilen tepki son derece olumluydu. Bir kullanıcı konuyu Bitcoin’e bağlayarak şu yorumu yapıyor:

“Burada denemeyi düşünebiliriz! Denetlemeye çalışmaktan daha etkili. ”

Bir kullanıcı Twitter’da yayınlanan videoya “Bitcoin” şeklinde cevap verirken, kripto para birimi topluluğunun varlığı olayları izleyenler arasında görünüşte sınırlı.

Yine de, tweet’in bağlantısı kripto paralar ve Bitcoin subreddit’lerine giden yolu buluyor. Gönderi daha sonra ilk grupta yüzde 78, ikinci topluluklarda yüzde 64 oranında oylanıyor.

Para politikası ile ilgisi olmayan bir protesto

İslamcı hareketlere adanmış haber çıkışı ThePortal, 16 Kasım’da, binanın hükümetin petrolün fiyatını yüzde 50’nin üzerinde artırma kararına karşı devam eden gösteriler üzerine ateşe verildiğini bildirdi. İran Cumhurbaşkanı Hasan Rohani, yerel halk için iyi olduğunu iddia ederek tedbiri savundu.

Yakıt tüketimi, araç başına ayda 60 litre (yaklaşık 16 galon) ile sınırlandırılmış durumda. Bu sınır önceki 250 litre sınırdan aşağıya düşmüş ve fiyatlar 15.000 riyale (0,36 $) yükselmiş durumda. Ayrıca, 60 litrelik limitin üzerindeki her litre 60.000 riyal (1.43 $) olarak ödenecek.

İran’ın merkezindeki Sirjan kentinde protestocular bir yakıt deposunu ateşe vermeye çalıştı. Haberde, olaylar sırasında bir sivilin öldürüldüğü ve bazılarının yaralandığını ve gösterilerin gece yarısı sona erdiği ifade ediliyor.

Şimdi herkes bu kargaşa ortamının Bitcoin’e nasıl yansıyacağını merak ediyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap