İran Saldırdı, Bitcoin (BTC) 2020 Rekorunu Kırdı!

İran Saldırdı, Bitcoin (BTC) 2020 Rekorunu Kırdı!

Paylaş
İran Saldırdı, Bitcoin (BTC) 2020 Rekorunu Kırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerdeki küresel hareketlilikten dolayı inanılmaz bir yükseliş trendine geçiş yaptı. Bundan bir hafta önce 7.000 dolar seviyesinde kalmak için çabalayan BTC, dün gece yeni bir İran – ABD gelişmesi ile beraber 8.000 dolar üzerine çıktı.

ABD’nin İran içerisinde yaptığı hava saldırısı nedeniyle başlayan olaylar, dün gece karşı saldırı ile devam etti. İran Devrim Muhafızları, ABD’nin Irak’taki Ayn el Esad Hava Üssü‘nü vurdu. ABD Savunma Bakanlığı tarafından da doğrulanan haberde, üsse 10’dan fazla roket atıldığı belirtildi. Buna ek olarak İran jetlerinin de Irak hava sahasına girdiği belirtiliyor.

Bitcoin 8.400 Doları Gördü

Bütün bu gelişmeler hem altın, Bitcoin ve ham petrol fiyatlarında sert bir tırmanışı beraberinde getirdi. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.302 dolardan işlem görüyor ve %4,94’lük bir yükselişe sahip. BTC’nin bundan birkaç saat önce birçok kripto para borsasında 8.400 doları aşarak rekor kırdığı da gözlemlendi. Ünlü kripto para analisti Josh Rager düşüş yönlü bütün emirlerini iptal ettiğini ve BTC’nin özellikle ABD’ye yönelik saldırı sonrası yükseldiğini vurguladı.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap