İran Madencilere Ruhsat Vermeye Başladı

İran Madencilere Ruhsat Vermeye Başladı

Paylaş
İran Madencilere Ruhsat Vermeye Başladı

İran Hükümeti ülkedeki bin tane kripto para madencisine ruhsat verdi.

Yasal Madencilik

İran’daki yetkililer bundan birkaç ay önce ülkede kripto para madenciliği yapmanın yasal olduğunu açıkladılar. İran henüz kripto paraları yasal ödeme araçları olarak görmese de vatandaşların sorunsuz bir şekilde madencilik yapmasına izin veriyor.

İran Sanayi, Ticaret ve Madenler Bakanlığı ülkedeki binden fazla kripto para madencisine ruhsat vererek kripto para madenciliğini tescillemiş oldu. İran’daki yetkililer kripto para madenciliğinin ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayabileceğini düşünüyorlar.

The Block tarafından aktarılan bilgilere göre İran Hükümeti, kripto para madenciliğinin ülke ekonomisine fazladan 8.5 milyar dolar para getirebileceği görüşündeler.

Ucuz Elektrik

Kripto para madencileri günümüzde olabildiğince fazla kar elde edebilmek için elektriğin, madencilik ekipmanlarının vs. ucuz olduğu ülkelere yöneliyorlar. Bu ülkelerden biri de İran.

İran’daki madenciler ülkede kWh başına 0.11 dolar gibi bir ücret ödüyorlar ki bu diğer pek çok ülkeye kıyasla çok daha düşük bir sayı. Ülkedeki vatandaşlar ucuz elektrik sayesinde özellikle gelişmiş ülkelerdeki madencilerin aksine çok daha yüksek bir kar payıyla çalışabiliyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap