İran Kripto Para Madencilerinin Başına Ödül Koydu!

İran Kripto Para Madencilerinin Başına Ödül Koydu!

Paylaş
İran Kripto Para Madencilerinin Başına Ödül Koydu!

Kripto para birimleri konusunda çok sert bir tutuma sahip olunan ve bir süre kripto para madenciliğini yasaklaması ile anılan İran, yeni bir iddiaya göre bazı kripto para madencilerini ihbar edenlere ödül vermeyi taahhüt ediyor.

13 Kasım tarihinde İran merkezli bir kaynağın aktardığı bilgilere göre, Enerji Bakanlığı sözcüsü madencilerin kullandığı elektrik miktarını eleştirdikten sonra bunu yasa dışı yapanların bulunacağı sözünü verdi. Yasa dışı bir şekilde kripto para madenciliği yapanların kullandıkları elektriğin yüzde 20 fazlasına kadar cezaya çarptırılacağını vurgulayan sözcü Mostafa Rajabi, buna ek olarak iş saatlerinde madencilik yapılmasının da yasaklanacağını belirtti.

Sıcak Aylarda Madencilere 4 Kat Zam

Kilowatt başına madenciler için başka bir fiyat uygulamasına geçileceğini de açıklayan sözcü, dışarıya elektrik sattıkları fiyat olan 0,29 doların geçerli olacağını ifade etti. Fiyatın daha soğuk aylarda bunun yarısı olacağını, sıcak aylarda ise bunun dört katı olacağını vurgulayan sözcü, bunun elektrik tüketimi ile ilgili bir olay olduğunun da altını çizdi.

Yetkililer buna ek olarak yasa dışı madencilik yapanları ihbar edenler için de işlemlerinin büyüklüğüne göre çeşitli ödüller vaat etmekte.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap