IOTA’da Chrysalis’e geçişe sayılı gün kaldı: Bilmeniz gerekenler

IOTA’da Chrysalis’e geçişe sayılı gün kaldı: Bilmeniz gerekenler

Paylaş
Uzman Coin: IOTA’da Chrysalis’e geçişe sayılı gün kaldı: Bilmeniz gerekenler

IOTA Vakfı, IOTA 2.0 öncesi en önemli geçiş olarak görülen Chrysalis güncellemesi süreci, 21 Nisan’da başlatılacak. İlk aşamada IOTA tutanlara, borsalara ve saklama hizmeti verenlere altyapılarını hazırlamaları için öncelik tanınacak.

Güncelleme 28 Nisan’da aktive edilecek ve kullanıcıların token’larını, eski IOTA cüzdanı Trinity’den yeni açıklanan Firefly’a geçirmeleri şu an için zorunlu değil. IOTA yatırımcılarının bu işlemi, dağıtık defter teknolojisi olan Coodicide’ın IOTA verileri yapılarına merkeziyetsizliği getirdiği son aşamaya kadar yapma şansları bulunuyor.

Borsada tutanların işlem yapmasına gerek yok

IOTA’larını borsalarda ya da saklama hizmeti veren cüzdanlarda tutanların ise bu konuda bir şey yapmaları gerekmiyor. Hizmeti sağlayan şirket onlar adına tüm geliştirmeleri yapacak.

IOTA Vakfı, Chrysalis’e geçiş için ilk başlangıç noktası olarak 22 Mart’ta Firefly adımını duyurmuştu. Firefly’da güvenlik önemleri artırılırken kullanıcı arayüzü de güncellenmişti.

Dolandırıcılığa karşı uyarı

Vakıf tarihleri belirtmesinin yanı sıra kullanıcıları ve yatırımcıları yaşanan dolandırıcılık olayları konusunda da uyardı. Bilindiği üzere birçok dolandırıcı, vakıf adına kullanıcılara ulaşarak kendilerinin vakfın destek ekibinden olduklarını ve cüzdan kurulumu için şifre ile anahtar kelimelerin gerektiğini belirterek, bu kişiden özel bilgileri talep ediyor.

Bazı dolandırıcılar da benzer sebeplerle kendilerine IOTA token’ı gönderilmesini istiyor.

Vakıf kendi çalışanlarının kimseden token, şifre ya da anahtar kelime istemeyeceğinin altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap