İngiltere’deki Yatırımcıların Yüzde 17’si Kripto Para Tercih Ediyor

İngiltere’deki Yatırımcıların Yüzde 17’si Kripto Para Tercih Ediyor

Paylaş
İngiltere’deki Yatırımcıların Yüzde 17’si Kripto Para Tercih Ediyor

İngiltere’deki mortgage şirketlerinden Butterfield Mortgages Limited (BML), yerli yatırımcının nabzını ölçmek için yeni bir anket yaptı.

BML tarafından düzenlenen bu anket, İngiltere’deki yatırımcıların büyük bir kısmının hala geleneksel yatırım seçeneklerini tercih ettiğini gösteriyor.

Oran Dağılımı

BML tarafından yapılan ankete göre İngiltere’deki yatırımcıların yüzde 53’ü hisselere, yüzde 41’i mülke, yüzde 30’u ise tahvillere yatırım yapıyor. Bu oran dağılımına bakarak ülkedeki yatırımcıların hala geleneksel yöntemleri tercih ettiklerini söyleyebiliriz.

BML’in araştırmalarına göre bu yatırımcıların yüzde 19’u dövize veya sanat eserlerine, yüzde 17’si kripto paralara, yüzde 16’sı ise klasik arabalara yatırım yapıyor. Ayrıca bu ankete göre kripto para yatırımcılarının yüzde 10’u, gelecekte yatırım miktarlarını azaltmayı planlıyor.

Güven Meselesi

BML CEO’su Alpa Bhakta tarafından yapılan açıklamalara göre İngiltere’deki yatırımcılar geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde çok daha temkinli bir şekilde yatırım yapmaya başladılar.

Brexit’in ve ülkedeki çeşitli siyasi belirsizliklerin yatırımcıları endişelendirdiğini vurgulayan Bhakta, şu yorumu yapıyor:

Yatırımcılar bu karmaşık dönemlerde mülk gibi değerini uzun vadede de koruyabilen şeylere yatırım yapmayı tercih ediyorlar.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap