İngiltere Şirketi Elektrikli Bisiklet Kripto Madencilik Başlattı!

İngiltere Şirketi Elektrikli Bisiklet Kripto Madencilik Başlattı!

Paylaş
İngiltere Şirketi Elektrikli Bisiklet Kripto Madencilik Başlattı!

Uzman bir elektrikli bisiklet üreticisi olan 50cycles, dünyanın ilk kripto-para madenciliği e-bisikletleri olarak tanımladığı Toba’yı açıkladı. Yeni kripto madenciliği bisikletleri serisi Toba’nın, 1000 mil başına yaklaşık £ 20 (yaklaşık 26.5 USD) değerinde “Loyalcoin” değeri üreteceği tahmin ediliyor.

2003 yılında kurulan İngiltere merkezli 50cycles, kendini “gelişmiş elektrikli bisikletler” konusunda uzman olarak tanımlıyor. Şirketin dünyada bir ilk olduğunu iddia eden 50cycles, “Toba”yı bir kripto-para madenciliği yapan elektrikli bisikleti geliştirdi.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Scott Snaith, medyaya şunları aktardı:

“Bu sadece türünün ilk elektrikli bisikletidir, ama aynı zamanda tokenize edilen ve kullanım için ödüllendirilen ilk ürün de olacaktır.”

Snaith, “pedalla çalışan kripto madencileri”ni şirketin yeni teknolojilere katılma arzusunun bir göstergesi olarak görüyor:

“Her zaman en son teknolojiyi benimseyerek zamanın ilerisinde ilerleyen bir şirket olduk. Tıpkı 15 yıl önce Tokyo’daki elektrikli bisikletlerdeki potansiyeli gördüğümüz gibi, artık blockchain teknolojisinde de geleceği görüyoruz.”

Bisikletçiler ‘Loyaltycoin’ İle ödüllendirilecek

Bisiklet sahipleri, 50 loop web sitesinde bulunan ürünler karşılığında kullanılabilecek bir coin olan ve Loyaltycoin’in platformunda lider kripto paralar ile değiştirilebilen “Loyaltycoin” için madencilik yapan her bir elektrikli bisikletle hangi cryptocurrency’ın çıkarılacağını seçemiyorlar. Loyaltycoin en az on gün işlem görmesi gerekiyor.

Snaith,

“Şu anda müşterilerimizi ödüllendirmek için Loyaltycoin ile çalışıyoruz ama sonunda Toba bisikletleri, geleceğin binlerce para biriminden biri olacak, kendi dijital paralarına sahip olacaklar ve Toba, büyümenin ayrılmaz bir parçası. ”

Toba bisikletleri, benzersiz özel anahtarını aitlik kanıtı olarak tutacak ve müşteriler, bir mobil uygulama aracılığıyla kaç adet Loyaltycoin jetonu oluşturduğunu izleyebilecek. Bisikletlerin eylül ayında müşterilere teslim edilmesi bekleniyor.

Son yıllarda, cryptocurrency topluluğu, sanal para madenciliği amacıyla enerji geri dönüşümü için giderek daha yaratıcı girişimlere tanık oldu.

Geçtiğimiz yıl, Tesla’nın S ve X modellerinin çoğunun sahip olduğu sınırsız süperşarj programından yararlanmak için bir grafik işleme birimi (GPU) tabanlı cryptocurrency madencilik ekipmanı tesis eden Tesla S şirketinin raporları ayrıntılı olarak açıklandı.

Yine geçen ay, Motherboard, “Lee” yi anlattı – kripto-para birimi madenciliği yoluyla üretilen ısının, banyosunu ısıtmak için yeniden kullanmaya çalışan bir adam. Lee deneyini “biraz fazla etkili” olarak nitelendirdi ve “tüm gün boyunca 122F / 50C’ye kadar banyo ısısı ürettiğini” söyledi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap