İngiltere Hükümeti Dijital Kanıtların Güvenliğini Sağlamak için Dağıtılmış Defter Teknolojisini Araştırıyor

İngiltere Hükümeti Dijital Kanıtların Güvenliğini Sağlamak için Dağıtılmış Defter Teknolojisini Araştırıyor

Paylaş
İngiltere Hükümeti Dijital Kanıtların Güvenliğini Sağlamak için Dağıtılmış Defter Teknolojisini Araştırıyor

İngiliz hükümeti, dijital kanıtlar ve kimlik bilgilerini güvence altına almak için Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) kullanma yollarını araştırıyor.

Kraliyet Mahkemeleri ve Divan hizmetleri (HMCTS) ve Kabine Ofisi’ndeki açık inovasyon ekibi, dijital kanıtların elde edilmesinde DLT’nin kullanımı üzerinde bir toplantı düzenledi.

Konuyla ilgili HMCTS’deki Dijital Mimarlık ve Siber Güvenlik ekibinin başkanı Balaji Anbil, hizmetin kanıt paylaşımı, kimlik yönetimi ve kişinin kimlik verileri üzerinde daha fazla kontrol sağlama gibi yeni yöntemlere yeni teknolojiler uygulamak istediğini söylüyor.

Toplantıda, Imperial College Teknoloji Politikaları Araştırma Görevlisi Dr. Sadek Ferdous, hem özel hem de kamuya açık DLT sistemleri üzerine yaptığı son araştırmalara genel bir bakış sundu. Ferdous, dijital kanıtların kaynağını sağlama zorluklarını açıkladı, bu da denetim izinin dijital kanıt sistemlerinde temel bir bileşen olduğunu belirtti:

“Dijital kanıtların mevcut durumu, olayların sırasının yeniden inşasını ve incelemesini mümkün kılacak şekilde, hangi konumdan, hangi konuma, hangi dijital kanıtın oluşturulduğuna / erişildiğine / değiştirildiğine dair sistem faaliyetlerinin kronolojik kaydını sağlar.”

Anbil, DLT’nin dijital kanıtları güvence altına alma ve kanıt zincirlerinin bütünlüğünü sağlamada kritik bir rol oynadığını söyledi.

U.K., sektörde küresel bir lider olma ve kripto para birimi ekonomisi olma hedefiyle büyük ölçüde blockchain teknolojisini benimsiyor. Geçtiğimiz ay, Büyük İnovasyon Merkezi, DAG Global ve Derin Bilgi Analitiği, İngiltere’nin kripto ekonomik ekosistemde ve küresel bir blok zincirinde lider olmak için hükümetsel, teknolojik ve endüstriyel kaynaklara sahip olduğunu gösteren araştırmalar yaptı.

İngiltere konut bakanı Eddie Hughes, hükümeti teknolojiyi ve faydalarını bir politika önceliği haline getirerek liderliği göstermeye çağırdı. Hughes konuyla ilgili şunları söyledi:

“Devlet, toplumsal özgürlüğü sağlamak, verimliliği artırmak ve toplumsal güveni yeniden inşa etmek için dikkatini blok zincir kullanmaya odaklamalı. Devletin bireylerin hayatına girebilmek için böyle bir teknolojiyi kullanmasına izin verilmemelidir. Daha ziyade teknolojinin bireyleri devletle gerekli ilişkilerinde güçlendirmek için kullanılması gerekir. ”

U.K. Financial Conduct Authority (FCA), 2014 yılında kuruluşların, kısıtlı bir düzenleme olmaksızın, uygun bir tüketici korumasına sahip bir piyasa ortamında çeşitli ürün ve hizmetleri test etmesine izin vermek için bir düzenleyici sanal alan oluşturdu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap