İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın!

İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın!

Piyasalarda yüzlerce Metaverse coin var ve yeni traderlar ve yatırımcılar için hangisinin gerçek anlaşma olduğunu anlamak zor olabilir. Bu makalede Kriptokoin.com olarak mevcut piyasa değerine göre en düşükten en yükseğe sıralanan, piyasadaki en değerli ilk beş Metaverse coin projesini inceliyoruz.

Metaverse coin projeleri mercek altında

Stacks (STX). 1,6 milyar dolar. Kasım 2019’da piyasaya sürülen Stacks (STX), Bitcoin ağını DeFi, akıllı sözleşmeler ve NFT’ler gibi en son kripto trendleriyle birleştiren bir platform. Projenin misyonu, Bitcoin’in tüm potansiyelini açığa çıkaran, kullanıcıya ait daha iyi bir internet yaratmak. Bitcoin’in en çok test edilmiş ağ olduğu ve ağa merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler getiren katman 1 blockchain aracılığıyla bu ağa bağlanmaktan daha iyi bir yol olduğu bilinmektedir. Stacks, iki blockchain arasında çalışan ve DeFi platformlarından, NFT pazaryerlerinden, sosyal medya uygulamalarından ve daha fazlasına kadar düzinelerce dApp içeren ilk fikir birliği algoritmasını sunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın! 1

STX, Bitcoin ve Stacks blockchainini bağlayabilen benzersiz bir fikir birliği algoritması olan Transfer Kanıtı adlı bir mekanizma kullanır. Proof of Transfer’i kullanan Stacks, DeFi ve NFT teknolojisini Bitcoin’in blockchainine getiriyor. Platformdaki yerel hizmet varlığı, Stacks ekosistemini güçlendiren ve kullanıcıların varlıklarını madenciliğe ve stake etmesine izin veren STX’tir. STX için birincil fayda, blockchainde akıllı sözleşmeleri beslemek ve yürütmektir.

Theta Network (THETA)

2,7 milyar dolar değerinde. 2018’de piyasaya sürülen Theta Network (THETA), şu anda benzersiz ve kimliği doğrulanmış NFT’lere sahip NFT bırakma platformudur. Theta’nın platformu, Katy Perry gibi birinci sınıf ikonlardan NFT’leri ve The Price Is Right gibi en yüksek puanlı şovları içerir. Theta Network bir NFT pazarı olarak görülse de, bundan çok daha fazlası. Theta, kullanıcıların akışları izleyerek ve ekosistemine katılarak TFUEL tokenleri kazanmalarını sağlayan bir akış platformuna sahip. Theta’nın akış platformu, blockchain teknolojisini kullanarak geleneksel içerik dağıtım ağlarının kalitesini artırır.

Ulaş Utku Bozdoğan: İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın! 2

Buna ek olarak THETA, şirketlerin ve markaların tokenlerini platformda başlatmalarına olanak tanıyan TNT-20 token standardını da içeriyor. TNT-20, 2022’de piyasaya sürülen çoğu kripto para birimi tarafından kullanılan popüler BEP-20 ve ERC-20 token standartlarına benzer. THETA tokeni, kullanıcıların çeşitli droplara özel erişim elde etmelerine ve platformdaki en son NFT’leri satın almalarına olanak tanıyan ağdaki yerel yardımcı varlık varlığıdır.

Axie Infinity (AXS)

2,9 milyar dolar değerinde. Mart 2018’de piyasaya sürülen Axie Infinity, piyasadaki en popüler Metaverse NFT tabanlı oyna-kazan oyunlarından biridir. Blockchain oyunlarında bir öncüdür ve oyuncuların oyunu oynayarak geçimlik bir ücret kazanmalarını sağlayan ilk platformlardan biri. Oyun, Axies adlı canavar NFT’leri toplayan kullanıcılar etrafında döner. Kullanıcılar, AXS’larını yükseltebilir ve niteliklerini artırabilir, savaşlara girebilir, görevleri tamamlayabilir ve bunları pazarda takas edebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın! 3

Axie Infinity için tüm oyun içi varlıklar tokenize edilerek oyunculara tam sahiplik sağlanır. Oynamaya başlamak için, kullanıcıların pazardan bir Axie satın alması gerekir. Axie Infinity, Axie için devasa oyuncu tabanını sığdırmak için yüzeysel olarak ayrı bir zincir (Ronin) ve merkezi olmayan değişim (Katana) kurdu. Axie Infinity ekosistemi, Smooth Love Potion (SLP) ve AXS’den oluşur. AXS, birincil yönetişim tokeni ve SLP, kullanıcıların Eksenlerini yükseltmelerini ve oyunun çeşitli yönleriyle etkileşime girmelerini sağlayan birincil yardımcı varlıktır.

The Sandbox (SAND)

3,3 milyar dolar değerinde. Alpha’yı Aralık 2021’de piyasaya süren The Sandbox, kriptoda en çok beklenen oyunlardan biri. Piyasadaki en değerli ikinci token ve en çok işlem gören Metaverse kripto parasıdır. Sandbox, Unity oyun motoruyla oluşturulmuş sürükleyici bir RPG tarzı Metaverse’e sahiptir. Decentraland’ın ana rakibi olarak kabul edilir, bir farkla, The Sandbox bir masaüstü istemcisine sahipken, Decentraland bir tarayıcı içi deneyimdir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın! 4

Sandbox ayrıca, OpenSea‘de sağlam bir koleksiyona sahip, oldukça aktif bir LAND pazarına sahiptir. The Sandbox’taki bir LAND arsası için mevcut taban fiyat 2.86ETH’dir (bu yazı yazılırken yaklaşık 7,6 bin dolar). The Sandbox’ta 400 milyon doların üzerinde sanal gayrimenkul satıldı ve ekosisteminin büyüklüğüne göre konuştu. Sandbox kısa süre önce, kullanıcıların şu anda kontrol edebilecekleri Alpha 2. sezonunu başlattı. Alfa geçişi daha fazla deneyime erişim sağlarken, oyundaki çeşitli görevleri tamamlamanız gerekmez. Kullanıcılar, ödüller kazanmak, çeşitli öğeler satın almak, özel etkinliklere erişmek ve daha fazlası için bahis yapabilir.

Lider metaverse coin Decentraland (MANA)

4,2 milyar dolar. Şubat 2020’de piyasaya sürülen Decentraland, en değerli Metaverse kripto parasıdır ve tüm Metaverse paraları için liderdir. Bu listedeki tüm platformlar arasında en popüler LAND pazarına ve en fazla kullanıcıya sahiptir. Decentraland bir tarayıcı aracılığıyla kolayca erişilebilir ve tüm oyuncular için %100 ücretsizdir. Kullanıcıların satın alması gereken geçişler yoktur ve tüm deneyimler oyuncuların keşfetmesi için açıktır. Decentraland, kullanıcıların popüler oyna-kazan sistemi aracılığıyla ödüller kazanmaya başlayabilecekleri düzinelerce yere sahiptir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İnceleme: En Kıymetli 5 Metaverse Coin ile Tanışın! 5

Decentraland’s Metaverse, Decentral Games tarafından inşa edilen en popüler sanal kumarhaneye de sahiptir. Birçoğu, Decentral Games kumarhanesinin son üç ayda 7.5 milyon doları aşmayı başardığı için Metaverse katil uygulaması olduğunu düşünüyor. Decentraland ayrıca, bir arsa için mevcut taban fiyatı 3.689 ETH (yaklaşık 9.8k dolar) ile OpenSea’deki en popüler LAND pazarına sahiptir. MANA, kullanıcıların giyilebilir NFT satın almalarını, çeşitli etkinliklere erişmelerini ve daha fazlasını sağlayan platformdaki birincil yardımcı varlıktır.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap