İnanılmaz Tahmin: Bitcoin Bu Seviyeyi Görürse Ethereum 10 Bin Dolara Sıçrayacak!

İnanılmaz Tahmin: Bitcoin Bu Seviyeyi Görürse Ethereum 10 Bin Dolara Sıçrayacak!

Paylaş
İnanılmaz Tahmin: Bitcoin Bu Seviyeyi Görürse Ethereum 10 Bin Dolara Sıçrayacak!

Kriptokoin.com – Bitcoin şu anda 7.560 ABD doları değerinde sabit gibi görünüyor ancak kripto topluluğu ve analistler lider kripto para için fazlaca iyimser tahminlerde bulunuyor. Bu tahminler arasında popüler bir analistin BTC ve Ethereum’a yönelik devasa öngörüsü ise dikkat çekiyor.

Pek çok analist Bitcoin’in yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor

Güney Koreli Upbit borsası ile ilgili haberler sonrası hem Bitcoin hem de Ethereum düşüş kaydetti. Upbit borsası bu haftanın başlarında saldırıya uğradı ve Ethereum’da yaklaşık 50 milyon dolar çalındı (342.000 ETH). Bu haber ilk önce Bitcoin fiyatını 6.800 dolarlık bölgeye düşürdü, ancak daha sonra  7 bin dolarlık fiyat seviyesinin üzerine taşıdı ve BTC yaklaşık 500 dolar kazandı.

Pek çok analist Bitcoin’in şu an yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor, ancak 2017’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının zaman alacağını belirtiyorlar. Ancak, popüler bir analistin tahmini, gelecekte Bitcoin başına sadece 120.000 dolar değil aynı zamanda Ethereum fiyatınında 2017 ATH’sinin çok ötesine geçeceğini öne sürüyor.

CryptoWolf: Bitcoin için 120.000 dolar, Ethereum için ise 5.000-10.000 dolar

Kısa süre önce CryptoWolf isimli bir analistin Bitcoin’in geçmiş boğa piyasası döngülerinin dip fiyatlarının, önde gelen kripto para biriminin bir sonraki aşamada nereye gideceğini gösterebileceğini öne sürdüğünü belirttik. Ayrıca analist, analizi sonucunda Bitcoin’in, 2018 Aralık’ındaki 3.220 ABD doları tutarındaki dip fiyatından yaklaşık 1.400 gün sonra, 2022 Aralık’ta bir sonraki zirvesine ulaşacağını iddia etti. CryptoWolf tahmininde rakam dahi verdi ve BTC’nin fiyatının yaklaşık 120.000 dolara çıkararak 40x oranında artacağını söyledi.

Şimdi kripto trader’ı ve analisti olan CryptoWolf Bitcoin’in ilk döngüsünü Ethereum’un ilk döngüsü ve puanları ile karşılaştırıyor. Bunun sonucunda analist aralarında büyük bir benzerlik olduğunu öne sürüyor. Sonuç olarak analist Bitcoin’in 2022’de 120.000 dolara çıkması durumunda, Ethereum fiyatının 5.500 dolara çıkacağını varsayıyor. Ancak analist açıklamalarının devamında 5.000 doların ETH için karamsar bir tahmin olduğunu ve bu nedenle hedefini iki katına çıkardığını ekledi. Yani analist ETH’nin büyük olasılıkla 10 bin doları göreceğine inanıyor.

Nebraskangooner: Bitcoin 6.200 dolara düşebilir

Bir başka popüler kripto analisti Nebraskangooner ise grafiklerdeki fraktal nedeniyle, Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceğini ve 7.900 dolar kırılırsa BTC’nin daha fazla artacağına inanıyor. Ancak analiste göre eğer yükseliş görünümü geçersiz olursa kripto paranın 6.200 dolara düşmesi muhtemel görünüyor. CryptoWolf’un diğer tahminleri ile ilgili bilgi edinmek için “Başarılı Analist Bitcoin’de 120 Bin Dolarlık Zirvenin Tarihini Verdi!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap