IMF Bu Ülkeden Bitcoin Madencilik Faaliyetleri İle İlgili Net Bilgi İstiyor

IMF Bu Ülkeden Bitcoin Madencilik Faaliyetleri İle İlgili Net Bilgi İstiyor

Paylaş
IMF Bu Ülkeden Bitcoin Madencilik Faaliyetleri İle İlgili Net Bilgi İstiyor

Kriptokoin – Uluslararası Para Fonu (IMF), Gürcistan’ın kripto para birimi madenciliği faaliyetleri konusunda daha net bilgiler vermesini istiyor.

Gürcistan, en fazla kripto para madencisi bulunan ülkelerden biri. Ancak, kripto madenciliği faaliyetlerini GSYİH tahminlerine uygun şekilde yansıtmamakta.

Gürcistan, Kripto Madenciliği Konusunda Daha İyi Veri Sağlamalı

Trend Haber Ajansı’na göre, Uluslararası Para Fonu temsilcileri, ülkedeki kripto madenciliği şirketleriyle kripto para biriminin tamamı hakkında konuşuyorlar.

Şu anda, Gürcistan Bitcoin (BTC) ihracatçısı oldu ve bu faaliyetin ülkeye ne kadar ABD doları sağladığı konusunda daha iyi bir fikre sahip olmak için uygun şekilde kaydedilmeli.

Konuyla ilgili olarak IMF şu açıklamayı yapıyor:

“IMF, Gürcistan ile istatistiklerin iyileştirilmesi dahil diğer konularda çalışıyor. Dış ticaret dengesini hesaplamak için metodolojiyi geliştirme konusunda danışmanlık yapıyoruz ve özellikle kripto para birimi madenciliği için muhasebe getirme olasılığını aktif olarak tartışıyoruz. ”

Bu bilgi, kripto para madenciliği faaliyetlerinin belirli bir ülkede ne gibi bir etkisinin olduğunu ve piyasayı daha iyi düzenlemenin nasıl mümkün olduğunu anlamak için çok önemli olacak.

IMF Ne İstiyor?

IMF, Gürcistan’ın tüm endüstriyi daha iyi anlayabilmesi için Bitcoin satışlarını ticaret dengesine dahil etmesini istiyor. IMF’nin belirttiği gibi, hükümet, sektörü yakından izlemeli ve GSYİH’sı hakkında kripto para madenciliği ile ilgili bir bilgi içermeli.

IMF temsilcilerinin sorduğu asıl soru, dış ticaret dengesine neden kripto para madenciliği faaliyetlerinin eklenmemesi gerektiği. Tüm madencilik süreci, diğer ülkelerden (ASIC madencileri) malların ithalatını ve ülkedeki madencilik tesislerinin inşasında rol oynayabilecek malzemeleri içeriyor.

Ülkede bulunan şirketlerden biri, çok büyük bir kripto madenciliği firması olan Bitfury’dir. Bitfury, dünyadaki tüm Bitcoin madenciliğinin % 15’ini oluşturuyor.

Çin, farklı nedenlerden ötürü en büyük kripto para madencilik çiftliklerinin faaliyet gösterdiği bir ülke. Madenciler her zaman düşük elektrik fiyatları, soğuk sıcaklık dengesine ve istikrarlı ekonomik ve politik durumlara sahip ülkeleri arıyorlar.

Bitcoin madencileri ağdaki işlemlerin gerçekleştirilmesinden dolayı ödül alırlar. Madenciler, kripto ekosisteminin çok önemli bir parçası. Bu ödülleri kazandıklarında, madencilik faaliyetleriyle ilgili harcamaları ödemek için aldıkları BTC’lerin bir kısmını satmak zorunda kalıyorlar.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap