IMF Başkanı: Dünya Ekonomisi Durgunluğa Girdi

IMF Başkanı: Dünya Ekonomisi Durgunluğa Girdi

Paylaş
IMF Başkanı: Dünya Ekonomisi Durgunluğa Girdi

Koronavirüs vakalarının sayısı artmaya devam ederken küresel ekonomi de olumsuz yönde etkilenmeye devam ediyor. Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, dünya ekonomisinin şu anda durgunluk dönemine girdiğini düşünüyor.

Resesyon Başladı

Son zamanlarda birçok ekonomist dünya ekonomisinin bir resesyona gireceğini söylemeye başladı. Birkaç gün önce Deutsche Bank konuyla ilgili bir rapor yayınlayarak dünyayı bir likidite krizinin beklediğinden bahsetmişti.

IMF Başkanı Georgieva ise bu resesyonun çoktan başladığını düşünüyor. Georgieva’ya göre “şu ana dek dünya ekonomisinin durma noktasına geldiğini hiç görmemiştik”. Fakat ekonominin Kovid-19 yüzünden ilk kez durma noktasına geldiğini söyleyen Georgieva şunları ekliyor:

“Dünyanın artık bir resesyon dönemine girdiğini söyleyebiliriz. Bu durgunluğun ne kadar süreceğini ve ne kadar şiddetli olacağını iki şey belirleyecek. Virüsü kontrol altına almalı ve bu krizle ortaklaşa şekilde mücadele etmeliyiz.”

CNBC’nin haberine göre Georgieva özellikle “ortak mücadele” kavramına büyük vurgu yapıyor. IMF Başkanı, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 kriziyle mücadele etmek için herkesin işbirliği yapması gerektiğini ve bu sorunun üstesinden ancak bu şekilde gelinebileceğini söylüyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap