İlk Yerli Kripto Borsa: Yuex

İlk Yerli Kripto Borsa: Yuex

Paylaş
İlk Yerli Kripto Borsa: Yuex

Türkiye’nin ilk global hedefli kripto para borsası YUEX, İZMO’nun da desteğiyle yakında hizmete giriyor.

Kripto para birimleri Avrupa Merkez Bankası tarafından ortaya konulan para matrisine göre, düzenleme yapılmayan ve dijital formatta bulanan sanal para birimleri kategorisinde değerlendirilir. Regüle edilmeme durumu, para biriminin herhangi bir merkez bankası, hükümet ya da benzeri resmi kurum tarafından düzenlenen bir yapıda olmadığını belirtmekle birlikte dijital formatta olması paranın teorik olarak herhangi bir materyal ile temsil edilmeye ihtiyaç duyulmadığını ifade eder.

Ancak 2016 yılından bu yana Bitcoin ve diğer kripto paraların reel piyasalara olan yoğun etkisi ve hatırı sayılır bir getiri elde etmemizi sağlayan yatırım aracına dönüşmesi sebebiyle artık belirli düzenlemelere ihtiyaç duyulmuştur. Nitekim doğal süreç olarak bir çok kripto para borsası oluşmaya başlamıştır. Şu an da işlem hacmi en yüksek olan dijital para birimi Bitcoin gibi görünse de önümüzdeki dönemlerde Altcoinlerin de yoğun olarak kullanılacağı tahmin edilmekte.

Ülkemizde de kripto paralara ilgi duyan insanların sayısı gün geçtikçe artıkyor. Dolayısıyla dijital para alım-satımını tek bir platformda en güvenilir yolla yapılabilecek bir platform ihtiyacı da artmakta. İZMO bu ihtiyacı görmüş olacak ki, YUEX için alt yapı çalışmalarına çoktan başlamış durumda.

Dağınık sistem olarak tasarlanan, dikey ve yatay olarak genişleyebilen altyapı mimarisi sayesinde YUEX, yoğun işlem hacmini kaldırabilecek şekilde tasarlanmakta. Bu şekilde Global olarak da rakipleriyle yarışabileceği düşünülmekte. YUEX’in Türkiye’de oluşturulmasının yanında vaatleri şu şekilde;

  • Güçlü altyapı desteği
  • Çift aşamalı doğrulama
  • Güvenilir soğuk depolama
  • 7/24 hızlı destek
  • Düşük komisyon ücretleri
  • Kesintisiz TL işlemleri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap