İlk tweet’in NFT’sini satın alan Sina Estavi’nin tutuklandığı iddia edildi

İlk tweet’in NFT’sini satın alan Sina Estavi’nin tutuklandığı iddia edildi

Paylaş
Uzman Coin: İlk tweet’in NFT’sini satın alan Sina Estavi’nin tutuklandığı iddia edildi

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su olan Jack Dorsey’e ait, Twitter tarihinin ilk tweet’inin NFT’sini satın alan isim olan Sina Estavi’nin doğrulanmış Twitter hesabında tutuklandığına dair bir açıklama yayınlandı. Açıklama daha sonra silindi.

CoinDesk’in haberine göre İranlı yetkililer, Estavi’nin şirket çalışanlarının gözaltına alındığı doğrularken iş insanının da onların arasında olup olmadığı bilinmiyor. İranlı yetkililerin, Estavi’nin Twitter hesabına el koyduğu düşünülüyor. Yayınlanan mesajda, “Bu medya organının sahibi, Ekonomik Suçlar Özel Mahkemesi’nin emri ile ekonomik sistemi bozmaktan tutuklandı.” ifadeleri yer aldı.

Öte yandan Organize Suçlar Araştırma Merkezi’nin internet sitesi Gerdab.ir’de yayınlanan ayrı bir açıklamada, Estavi’nin CEO’su olduğu Blockchain şirketi Bridge Oracle’ın üyelerinin ülkenin ekonomik sistemini bozma suçlamasıyla tutuklandığı belirtildi. Açıklamaya göre, Bridge projesiyle ilgili soruşturma dokuz ay önce başlatıldı.

İran’da yerel medya organı Mehrnews ise Estavi’nin tutuklandığını doğruladı.

Estavi, Dorsey’in tweet’inin NFT’sini 2.9 milyon dolara satın alarak manşetlere çıkmıştı. Hatta Estavi, bazı Türkçe tweet’ler paylaşarak Türk olduğunu iddia etmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap